Mitsubishi Outlander (2021-)

Mitsubishi Outlander se v roce 2021 představilo již ve své čtvrté generaci. Premiéra přitom proběhla vlivem pandemie netradičně, a to prostřednictvím digitální platformy Amazon Live. Šlo o vůbec první takto prezentované auto. Outlander čtvrté generace se začne prodávat v dubnu 2021. To však mluvíme o americkém trhu, zda dorazí i do Evropy, není v tuto chvíli jasné.

Majestátní design se inspiroval konceptem Engelberg Tourer prezentovaným v roce 2019. Automobilka hovoří o nové evoluci tzv. dynamického štítu, jde o prvního sériového zástupce nového designérského stylu, který následně převezmou další modely značky. Definován je dominantním chromováním na přídi a nízkými, vysoko usazenými světlomety.

Interiér je až sedmimístný, k dispozici je 12,3″ přístrojový štít nebo 9″ obrazovka multimediálního systému. Outlander se přitom jakožto vlajková loď značky spoléhá na tu nejmodernější výbavu. K dispozici je tak head-up displej s úhlopříčkou 10,8″ promítající informace přímo na čelní sklo nebo asistent pro jízdu na dálnicích kombinující funkce adaptivního tempomatu a udržování v jízdním pruhu.

Vedle designu je zcela nový také technický základ. Vznikl v rámci alianční spolupráce s Nissanem, konkrétně jde o stejnou platformu CMF-CD jako u Nissanu X-Trail generace T33, která je určena pro velké automobily. Ta znamená zástavbu nového 2,5litrového zážehového čtyřválce spárovaného s novým systémem pohonu všech kol s možností šesti různých nastavení jeho charakteristiky.

Mitsubishi Outlander čtvrté generace se vyrábí v japonském závodě Okazaki.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *