Nissan X-Trail T33 (2022-)

Nissan X-Trail s interním označením T33 je čtvrtá generace takto pojmenovaného rodinného SUV japonské značky, uvedená jako náhrada za třetí generaci tohoto voz (T32). Na evropských trzích je uvedení této generace nakonec naplánováno až na rok 2022, byť původně se mluvilo již o uvedení během roku 2021. Verze pro americký trh však debutovala už v roce 2020, tam se však toto SUV prodává s označením Nissan Rogue. V roce 2021 zase debutovala čínská specifikace, kde auto rovněž nese označení X-Trail.

Design automobilu pokračuje v soudobém designérském trendu značky, konkrétně se přídí s velkou maskou s motivem písmena V a rozdělenými světlomety inspiroval u malého SUV Juke druhé generace (F16). Na rozdíl od něj však X-Trail neměl tak mladistvý styl, ale spíše serióznější zevnějšek.

Technický základ poskytuje alianční platforma CMF-C, sdílená se soudobým Nissanem Qashqai (generace J12), také v jeho případě je tak umožněn pohon všech kol.

Pro Evropu se pak počítá s využitím hybridního ústrojí e-Power představeného právě v Qashqaii J12, což konkrétně znamená spalovací motor pouze ve formě generátoru elektrické energie. Zatím však automobilka v případě X-Trailu nespecifikovala jeho technické parametry.

To v USA byl v době uvedení na trh k dispozici atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 2,5 litru. V roce 2021 jej však nahradil přeplňovaný benzinový tříválec o objemu 1,5 litru.

Nissan X-Trail generace T33 se měl podle původních plánů pro Evropu vyrábět přímo v Evropě, v britském závodě Sunderlandu. V souvislosti s brexitem však byl tento plán zrušen. Jakožto globální model se však vůz vyrábí v různých koutech světa, v USA, v Číně nebo Japonsku. Na starý kontinent bude dovážen právě z Japonska.

Nissan X-Trail: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4681 x 1840 x 1730 x 2706 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: ? litrů
  • Výroba: 2021- (Kanda, Japonsko)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.