Mercedes-Benz EQE SUV za rohem. Ukazuje svůj interiér

Mercedes-Benz EQE SUV 2022

Elektrická řada Mercedes-EQ se čile rozrůstá. Další novinkou v pořadí je Mercedes-Benz EQE SUV, elektrická alternativa k modelu GLE. Toto velké SUV s interním označením X294 už se začíná odhalovat.

Automobil už totiž zná datum své premiéry, Mercedes-Benz EQE SUV se světu oficiálně představí 16. října 2022, a tak výrobce začíná uvolňovat první informace o této novince. Veřejnost si vůz poprvé oficiálně prohlédne v rámci letošního autosalonu v Paříži, kde bude vystaven na samostatné ploše v centru města, v zahradách Musée Rodin.

Díky tomu už známe interiér EQE SUV. Velkým překvapením není, protože podle očekávání navazuje na podobně velké EQE. I v případě novinky tudíž očekávejme oblé tvary a až trojici displejů na palubní desce, tzv. Hyperscreen. Také vnější karoserie naváže na ostatní modely rodiny EQ, jak naznačuje zveřejněná upoutávka.

Jak z názvu vyplývá, EQE SUV bude mít hodně blízko modelu vyšší střední EQE. Sama automobilka novinku popisuje jako víceúčelový derivát EQE. Oproti většímu EQS SUV pak má být sportovnější. To naznačuje i video zachycující prototyp auta:

Technika bude navazovat přímo na EQE, což by se mělo podepsat i na nabídce pohonných jednotek. Očekáváme tudíž baterie s kapacitou 90 kWh, stejně jako deriváty EQE 350 SUV (170 kW) nebo sportovní modely AMG.

Více se o novince dozvíme během následujících týdnů. Zahájení prodeje Mercedesu EQE SUV nicméně zřejmě nastane až v roce 2023. Krátce předtím budou oznámeny také ceny vozu. 

(Vydáno 16. srpna 2022 8:20, naposledy aktualizováno 14. října 2022 7:49)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *