Ford Capri se může vrátit. Jako další společný projekt s VW

Ford chce v nejbližších letech výrazně proměnit svoji evropskou paletu modelů, aby se přizpůsobil nové době. Chce přitom zdůrazňovat svůj americký původ a zároveň připomínat ty nejúspěšnější modely své historie. Znamenat to má také oživení dalších slavných jmen z historie. Nyní se rýsuje návrat modelu Ford Capri.

Naznačují to informace britského tabloidu The Sun, který tvrdí, že jméno Capri bude nově použito pro elektrické SUV-kupé, sourozence nedávno odhaleného SUV Ford Explorer. Přestože oficiální zdroje nechtějí spekulovat o názvech budoucích modelů, z Fordu zaznívají hlasy, že nové elektromobily chtějí být ikonické. V minulosti se navíc už několikrát mluvilo o tom, že by se mohlo vrátit právě označení Ford Capri.

Capri bylo sportovní kupé nabízené mezi lety 1968 až 1986. Svým způsobem to byl Mustang určený pro Evropu. Auto se inspirovalo tehdy nesmírně úspěšným pony carem, jehož vlastnosti však přizpůsobilo evropským poměrům.

Elektrický pohon jistotou

Moderní vůz s tímto názvem však bude mít zcela jinou koncepci. The Sun mluví o sportovně laděném crossoveru s elektrickým pohonem, jiné zdroje naznačují spíše koncepci elektrického hatchbacku. Buď jak buď, základem bude platforma MEB pro elektromobily z dílny Volkswagenu. Novinka totiž bude další projekt vzniklý v rámci alianční spolupráce mezi Fordem a Volkswagenem. Zatím však není jisté, zda půjde o bratra hatchbacku ID.3, nebo SUV-kupé ID.5.

Nový elektromobil má každopádně na trh dorazit v létě 2024. Má být určen primárně pro evropské trhy, podobně jako nedávno odhalený Ford Explorer. Po jeho boku se má vyrábět v německé továrně v Kolíně nad Rýnem. Použitá architektura pak umožní pohon zadních nebo všech kol.

Pokud každopádně dojde opravdu k oživení jména Capri, nebude to první takový model Fordu. Mustang Mach-E je crossover využívající název slavného pony caru, městský crossover Puma zase vzdává jménem hold někdejšímu malému kupé.

Úvodní foto: Vize navržená obrazovým generátorem Midjourney

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *