Novinky

Nová Škoda Octavia dorazí v roce 2024. Co facelift přinese?

Škoda Octavia hraje klíčovou roli v nabídce mladoboleslavské značky. Jde dnes o její nejprodávanější model, a tak každá novinka je pečlivě sledována. A nyní se chystají důležité změny, Škoda Octavia v roce 2024 projde faceliftem. Co od modernizace čekat?

Podle zákulisních zpráv půjde hlavně o proměnu techniky. Mluví se o tom, že paleta nabízených jednotek projde zásadní proměnou. 

Jednotky čeká rozsáhlá elektrifikace. Standardem bude podle všeho mild-hybridní provedení. V tomto směru přitom modernizovaná Octavia pro rok 2024 má nabízet hybridizované jednotky 1.0 eTSI, 1.5 eTSI i 2.0 eTDI. Mild-hybridy se přitom údajně stane i sportovní derivát Octavia RS. 

Proměnu čeká také plug-in hybrid. Modernizovaná Octavia PHEV podobně jako dříve uvedené modely Superb IV a Kodiaq II přejde na 1.5 TSI místo stávajícího 1.4 TSI. Plug-in hybridní Octavia použije také větší baterie pro delší dojezd.

Není přitom vyloučeno, že Octavia vsadí výhradně na automatické převodovky. Tato změna čeká v rámci modernizace pro rok 2024 také Golf využívající shodnou techniku jako Octavia. Oba modernizované vozy se zřejmě představí v podobnou dobu.

Z nového Superbu a Kodiaqu bude převzatý také nové multimediální systém. Nový infotainment má být přehlednější a rychlejší, navíc bez softwarových chyb. Doprovodí to i zvětšená obrazovka, s úhlopříčkou až 12,9″, stejně jako nový, 10,4″ přístrojový štít.

Pro rok 2026 pak Škoda Auto připravuje zcela nové auto. V roce 2026 mladoboleslavská značka uvede elektrické kombi s délkou 4,7 metru, díky čemuž tato novinka rozměrově bude odpovídat dnešní Octavii Combi. Má jít o vhodný doplněk portfolia, což naznačuje, že minimálně zpočátku se tato novinka bude prodávat po boku Octavie nadále nabízené se spalovacími motory.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *