Nová elektrická Škoda Octavia přijde v roce 2026. Co o ní víme?

Škoda Combi EV 2026

Škoda urychluje své plány na rozšíření nabídky elektromobilů. Do roku 2026 chystá nabízet hned šest elektroaut. Jedním z nich bude i elektrický kombík velikosti Škody Octavia. Co o této budoucí elektrické škodovce už víme?

Zatím moc ne, Škoda Auto nicméně o autě odhalila několik kusých informací. Combi bude první elektrický kombík značky, délkou zhruba 4,7 metru bude odpovídat dnešní Octavii Combi. Společnost jej přitom nazývá vhodným doplňkem portfolia, což naznačuje, že minimálně zpočátku se bude prodávat po boku Octavie nadále nabízené se spalovacími motory.

Konkurence přitom v době uvedení bude už poměrně široká. Kompaktní kombi už letos nabídnou Opel a Peugeot, prostřednictvím Astry ST Electric a e-308 SW. Na trhu už pak dokonce je MG 5.

Design elektrického kombi Škoda naznačuje odhalená skulptura. Využije motivů nového stylistického jazyka Modern Solid, navrženého týmem Olivera Stefaniho. Ten má podtrhovat vlastnosti značky, jako je robustnost, funkčnost a autentičnost.

Novinky Škody do roku 2026

“Do roku 2026 pokryjí naše nové čistě elektrické modely všechny segmenty vozidel, které jsou pro naše zákazníky relevantní. Poskytneme zákazníkům potřebné prostředky v podobě produktů s novým designem Modern Solid, které jim umožní objevovat svět udržitelným způsobem, stylově, bezpečně a s pocitem jistoty,” říká o budoucích plánech značky Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.

Již prodávané elektromobily Enyaq iV a Enyaq iV Coupé projdou v roce 2025 faceliftem. Ve stejném roce dorazí také malé elektrické SUV Škoda vyráběné ve Španělsku. Už o rok dříve se odhalí Škoda Elroq, kompaktní SUV s elektropohonem jako nástupce modelu Karoq. Pro rok 2026 je pak vedle kombíku připravováno také velké SUV pro sedm, sériová verze konceptu Vision 7S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *