Nové Suzuki Swift dorazí v roce 2022. Opět se počítá s verzí Sport

Suzuki Swift se v aktuální generaci A2L vyrábí teprve od roku 2017, přesto už se pracuje na nástupci, který je plánován pro rok 2022. Design má opět projít jen evoluční změnou, větší úpravy však očekávejme v útrobách. Co už o novém Suzuki Swift pro rok 2022 víme?

Zatím moc ne, protože Suzuki si jako již tradičně pečlivě drží tajemství o připravovaných novinkách. Japonský magazín Best Car nicméně hovoří o „nově vyvinuté platformě,“ byť není jasné, zda půjde o zcela novou architekturu, nebo jen rozsáhle upravenou platformu z aktuálního provedení. Nový technický základ má každopádně přispět k vyšší tuhosti a zároveň nižší hmotnosti konstrukce.

Přepracované útroby mají přispět k nižší spotřebě, čemuž pomůžou také úspornější agregáty. Suzuki přepracuje dnešní zážehovou dvanáctistovku, která v Evropě bude s největší pravděpodobností opět výhradně nabídnuta ve formě mildhybridu. Jinde ve světě ale čekají i na konvenční derivát.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky hot hatchů je pak ta, že Suzuki nadále počítá i s vrcholným provedením Swift Sport. Ten by měl debutovat v roce 2023 a měl by si zachovat přeplňovanou benzinovou čtrnáctistovku, byť v přepracované verzi.

Novou techniku v útrobách každopádně Suzuki nebude zdůrazňovat revolučním vzhledem. Současný styl se prokázal jako úspěšný, a tak design opět projde jen evoluční změnou. Už od druhé generace Swiftu (RS) vyráběné mezi lety 2004 a 2010 tak auto zastává obdobný styl. Vnitřek má zůstat jednoduchý, v duchu doby však očekávejme větší obrazovku multimediálního systému.

Suzuki Swift páté generace (v minulosti ale jméno nesly i modely známé také jako Cultus, respektive Ignis) se má představit v květnu 2022. Do té doby se jistě dozvíme bližší informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.