Novinky

Volkswagen Golf pro rok 2024 se blíží. Čekají ho zásadní změny

Volkswagen pro rok 2024 chystá modernizaci populárního modelu Golf. Německá značka se v minulosti faceliftům svých aut spíše vyhýbala, nebo byly decentní, tentokrát nás ale čekají vcelku výrazné změny. Co čekat od VW Golf pro rok 2024?

Hlavní inovace nás čekají na poli motorizací. Mluví se o tom, že paleta nabízených jednotek projde zásadní proměnou. Golf od roku 2024 údajně bude dostupný výhradně s automatem, v podobě dvouspojkové převodovky. Manuální převodovka má v rámci změn zákaznických preferencí i kvůli snaze o snížení emisí oxidu uhličitého zcela zmizet z nabídky.

Jednotky navíc čeká rozsáhlá elektrifikace. Standardem bude mild-hybridní provedení. V tomto směru přitom modernizovaný Golf má nabízet hybridizované jednotky 1.0 eTSI, 1.5 eTSI i 2.0 eTDI. Mild-hybridy se přitom údajně stanou i sportovní deriváty Golf GTI, Golf GTD a Golf R.

Proměnu čeká také plug-in hybridy. Golf PHEV podobně jako dříve uvedené nové generace modelů Passat (B9) a Tiguan přejde na 1.5 TSI místo stávajícího 1.4 TSI. Plug-in hybridy použije také větší baterie pro delší dojezd.

Z nového Tiguanu a Passatu bude ostatně převzata i nová generace infotainmentu. Za multimediální systém byl Volkswagen v posledních letech často kritizován, a tak chce německá značka na kritiku reagovat. Nový infotainment má být přehlednější a rychlejší, navíc bez softwarových chyb. Doprovodí to i zvětšená obrazovka, s úhlopříčkou až 12,9″, stejně jako nový, 10,4″ přístrojový štít. Doprovodný dotykový pás na ovládání klimatizace má pak být nově podsvícený, aby se dal snadno ovládat i v noci.

Volkswagen Golf 8.5 nebo 8.1, jak se mu zatím různě přezdívá, na trh dorazí během roku 2024. Modernizace má být představena v rámci oslav 50 let od uvedení prví generace Golfu.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *