Novinky

Nový Opel Frontera dorazí v roce 2024. Jako náhrada za Crossland

Opel Crossland hraje v nabídce značky důležitou roli. Na českém trhu jde aktuálně o nejžádanější model značky, navíc městské SUV bylo prvním společným projektem Opelu s koncernem PSA (dnes Stellantis), který německou automobilku později koupil od GM. Nyní se rýsuje nový Opel Crossland, který hodlá být také milníkem. I proto se přejmenuje, automobilka potvrdila, že novinka oživí někdejší jméno Opel Frontera.

Automobilka potvrzuje, že nový Opel Frontera dorazí v roce 2024. Jím se navíc završí strategie postupné elektrifikace nabídky. Po příchodu Frotnery totiž Opel nabídne elektrifikovanou verzi od všech zástupců své modelové řady. Do roku 2028 pak Opel hodlá v Evropě prodávat výhradně elektrovozy.

„S nástupcem modelu Crossland zpřístupníme radost z jízdy na baterie napříč celou naší modelovou řadou – a umožníme našim zákazníkům přístup k lokální mobilitě bez emisí v každém z našich modelů,“ komentuje generální ředitel Opelu Florian Huettl. Novinka bude podle výrobce zábavné auto s chytrými funkčními prvky.

Elektrický i mild-hybridní

Konkrétně bude nová frontera dostupná také ve formě elektromobilu. Bližší informace zatím neznáme, pod kapotou modelu Frontera electric by nicméně měl pracovat elektromotor s výkonem 115 kW, který skupina postupně uvádí do svých městských elektroaut.

K dispozici by každopádně měly být i spalovací motory. Konkrétně se očekává mild-hybridní tříválec uvedený v modernizované Corse. V něm nabídne 74 kW nebo 100 kW dle verze, v kombinaci s novou dvouspojkovou převodovkou. Turbodiesel však zřejmě skončí, v rámci odklonu od tohoto druhu pohonu.

Design auta s interním označením OV24 je v tuto chvíli neznámý, měl by každopádně využít motivu Opel Vizoru z Astry či modernizované Corsy. První špionážní snímky a videa maskovaných prototypů pak odhalují nárůst rozměrů a postoj bližší klasickým SUV, což potvrdila i první zveřejněná upoutávka. To je rozdíl proti dosavadnímu Crosslandu, který jako nástupce MPV Meriva vsadil spíše na proporce crossoveru. Interiér pak zřejmě naváže na Astru, svým minimalistickým řešením.

Oproti podobně velké stylovce Mokka by pak Frontera i nadále měla být tou rozumnější, praktičtější volbou. I proto se délka natáhne možná až k 4.370 mm. Zřejmě tak i ceny budou nadále nižší než u Mokky. Tomu může pomoci i výroba na Slovensku, v Trnavě, kam se přesune ze Španělska.

Opel Frontera každopádně není jedinou novinkou této značky pro letošní rok. V roce 2024 dorazí též nový Opel Grandland.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *