KGM chystá nové SUV s čínskou techniku. Půjde o náhradu za někdejší SsangYong Rexton?

KGM F100 concept 2023

KGM po přejmenování ze SsangYongu neustává v inovacích. Rozšiřuje svoji nabídku a čile pracuje na nové generaci vozů. Jedním z nich bude i model označovaný jako KGM SE10. O co půjde a kdy se jej dočkáme?

Příchod automobilu SE10 KGM poprvé oficiálně potvrdilo již loni, v rámci prezentace svých budoucích plánů, jejichž součástí má být do roku 2030 sedm nových elektrifikovaných vozů. Konkrétně KGM SE10 (někdy též označované jako KGM F100) bude velké SUV, které podle některých zpráv nahradí dosavadní offroad Rexton. Podle jiných zdrojů by mohlo jít o doplnění nabídky, podobně jako v případě pick-upu Musso, kdy bok po boku budou prodávané dvě varianty, elektrická a se spalovacím motorem.

KGM SE10 přitom bude první výsledek spolupráce této korejské automobilky s čínskou značkou Chery. Novinka má využít platformu s elektrickým pohonem od čínského výrobce, který se má podílet i na vývoji.

Bližší informace o novém KGM zatím neznáme, spekuluje se nicméně o využití platformy z modelu Chery Tiggo 9. Na druhou stranu se o SE10 někdy mluví jako o elektromobilu, zatímco Tiggo 9 je plug-in hybrid. Nechme se tak překvapit, jak to ještě bude.

Design dle prvotních špionážních snímků bude opět odvážný. Zároveň však podle všeho nevyužije motivů z konceptu F100 z roku 2023 (na úvodním snímku), jak se dříve spekulovalo.

Více se o KGM SE10 (neboli F100) patrně dozvíme již brzy. Podle zákulisních zpráv dojde k představení ještě během letošního roku s tím, že prodej odstartuje v roce 2027.

Zdroj: Namu.wiki, Just-auto.com, Carsguide

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *