Mitsubishi nabídne další přeznačkovaný Renault. Máme první snímek

Renault Crossover EV 2024

Před několika lety hrozilo, že Mitsubishi opustí evropský trh, když japonská automobilka oznámila ukončení vývoje nových aut pro Evropu. Plán nakonec naštěstí změnila, na starém kontinentu pokračuje, nově však nabídku kvůli snížení nákladů doplňuje o vozy s technikou Renaultu. Nyní se rýsuje další takové Mitsubishi.

Další Mitsubishi se základem v Renaultu bylo oznámeno na představení budoucích plánů aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Tentokrát půjde o crossover s elektrickým pohonem, využívající techniku Renaultu Scénic E-Tech.

Auto se už představuje na první upoutávce. Z ní však toho moc nevyčteme, novinka se na ní zahaluje ve tmě, a tak nevíme, nakolik bude mít výchozímu Renaultu opticky blízko. Světelný podpis však naznačuje přepracovanou tvář. Délka se však bude pohybovat okolo hranice 4.470 mm jako u sourozence.

Z Renaultu bude patrně převzata také nabídka verzí. K dispozici by tak měla být baterie s kapacitou 60, nebo 87 kWh. Pohon by měl zajistit synchronní elektromotor o výkonu 125 kW, nebo 160 kW.

Jméno nového Mitsubishi s elektropohonem ani jeho české ceny zatím neznáme. Na trh by však měl vůz dorazit v roce 2024. Výrobu by měl mít na starosti francouzský závod Renaultu Douai, kde se vyrábí i Scénic E-Tech Electric.

Mitsubishi postupně rozšiřuje nabídku modelů pro Evropu, které využívají techniku aliančních partnerů. Aktuální Colt je Renault Clio, zatímco ASX zase Renault Captur. Do budoucna se navíc čeká bratr příštího Nissanu Leaf. Mitsubishi ale počítá v Evropě i se svébytnými modely, v roce 2024 se i u nás konečně začne prodávat nový Outlander, již dávno prodávaný jinde ve světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *