Mitsubishi Colt se vrátí v roce 2023. Jako brácha Clia

Mitsubishi oznamuje, že se po bezmála 10 letech v Evropě vrací do klasické evropské třídy malých vozů (segment B). Jejím zástupcem bude pětidveřový hatchback Mitsubishi Colt nové generace, jehož uvedení do prodeje je naplánováno na podzim 2023. Uvedení na český trh je konkrétně v plánu v říjnu 2023. V tuto chvíli se zdá, že v nabídce doplní hatchback Space Star, model na pomezí tříd miniaut a malých vozů.

Automobilka totiž tvrdí, že nový Colt se v nabídce zařadí vedle modelu Space Star, již dříve odhaleného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi tak výrazně rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Ještě nedávno se přitom zdálo, že Mitsubishi se z Evropy možná postupně stáhne.

Nakonec ale tomu tak nebude, díky spolupráci s aliančním partnerem, Renaultem. Právě ten se postará o vývoj a výrobu dvou nových modelů. Nové Mitsubishi Colt využije techniku Renaultu Clio, zatímco náhrada za Mitsubishi ASX je bratr Renaultu Captur. V obou případech je základem platforma CMF-B.

Konkrétně Colt bude mít hodně blízko Cliu siluetou karoserie, jak naznačuje zveřejněný snímek chystaného auta. Příď se podle všeho odliší jen trochu jinou maskou. Převezme také jeho hybridní pohon. Vyrábět se bude v tureckém závodě Bursa patřícím Renaultu.

Nová modelová nabídka osobních vozů značky Mitsubishi tak bude od roku 2023 na evropských trzích zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.

Označení Colt, vůbec poprvé použité v roce 1962, se pyšní dlouhou tradicí, která zahrnuje bezpočet generací převážně kompaktních modelů prodávaných po celém světě. Název se tak postupně stal jedním z nejznámějších modelových označení vozů značky Mitsubishi. V Evropě se mezi lety 2004 a 2014 prodalo přes 400.000 kusů modelu Colt poslední generace, vyráběných i přímo v tomto regionu.

(vydáno 6.4.2022 9:54, aktualizováno 16.1.2023 8:30)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *