Mitsubishi Colt se vrátí v roce 2023. Jako brácha Clia

Mitsubishi oznamuje, že se po bezmála 10 letech v Evropě vrací do klasické evropské třídy malých vozů (segment B). Jejím zástupcem bude pětidveřový hatchback Mitsubishi Colt nové generace, jehož uvedení do prodeje je naplánováno na podzim 2023. V tuto chvíli se zdá, že v nabídce doplní hatchback Space Star, model na pomezí tříd miniaut a malých vozů.

Automobilka totiž tvrdí, že nový Colt se v nabídce zařadí vedle modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi tak výrazně rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Ještě nedávno se přitom zdálo, že Mitsubishi se z Evropy možná postupně stáhne.

Nakonec ale tomu tak nebude, díky spolupráci s aliančním partnerem, Renaultem. Právě ten se postará o vývoj a výrobu dvou nových modelů. Nové Mitsubishi Colt využije techniku Renaultu Clio, zatímco náhrada za Mitsubishi ASX bude bratr Renaultu Captur. V obou případech bude základem platforma CMF-B.

Konkrétně Colt bude mít hodně blízko Cliu siluetou karoserie, jak naznačuje zveřejněný snímek chystaného auta. Převezme také jeho hybridní pohon. Vyrábět se bude v tureckém závodě Bursa patřícím Renaultu.

Nová modelová nabídka osobních vozů značky Mitsubishi tak bude od roku 2023 na evropských trzích zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.

Označení Colt, vůbec poprvé použité v roce 1962, se pyšní dlouhou tradicí, která zahrnuje bezpočet generací převážně kompaktních modelů prodávaných po celém světě. Název se tak postupně stal jedním z nejznámějších modelových označení vozů značky Mitsubishi. V Evropě se mezi lety 2004 a 2014 prodalo přes 400.000 kusů modelu Colt poslední generace, vyráběných i přímo v tomto regionu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.