Novinky

Toyota chystá velkou dodávku. Opět pomůže Stellantis

Automobilka Toyota rozšíří nabídku svých užitkových vozidel o další model, kterým bude velká dodávka. Podobně jako u stávajících menších modelů s vývojem pomůže koncern Stellantis. Novinka dorazí v roce 2024 a nabídne také verzi s bateriovým pohonem. V nabídce doplní kompaktní dodávku Proace City a středně velký model Proace.

Nové vozidlo se bude vyrábět v závodech Stellantis v polských Gliwicích a italské Atesse. Výroba je naplánována na polovinu roku 2024, dodávka bude premiérou Toyoty v segmentu velkých užitkových vozidel. S ohledem na velikost a místo výroby se očekává, že nová dodávka značky Toyota vznikne na stejném základu jako Citroën Jumper, Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Opel Movano.

„Jedná se o důležitý přírůstek, který završuje naši nabídku lehkých užitkových vozidel pro evropské zákazníky značky Toyota. Nový lehký užitkový vůz bude klíčovým příspěvkem k plánovanému růstu Toyoty v rámci celkové nabídky LCV vedle modelů Hilux (pick-up), Proace a Proace City, a umožní tak Toyotě poskytovat řešení mobility ve všech segmentech trhu LCV,“ říká k novince Matt Harrison, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe. Tato nová spolupráce Toyotě umožní nabízet v Evropě kompletní řadu lehkých užitkových vozů, přínosem pro obě firmy je společný vývoj a optimalizace výrobních nákladů.

Spolupráce koncernu Stellantis a Toyoty započala v roce 2012, ještě v době PSA a FCA, z nichž Stellantis vznikl. Tehdy debutovala středně velká dodávka Toyota Proace, vyráběná v závodu Hordain ve Francii jako sourozenec modelů Citroën Jumpy a spol. V roce 2019 následoval kompaktní lehký užitkový vůz Toyota Proace City, vyráběný ve španělském závodu Vigo jako sourozenec Citroënu Berlingo a spol.

(pozn. na fotografii je současný model Toyota Proace)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *