Nový Citroën C3 Aircross dorazí v roce 2023. Co očekávat?

Citroën má v rámci koncernu Stellantis hrát roli cenově dostupné značky, která však zároveň hodlá lákat na avantgardní design. Tento charakter dále utvrdí nová generace aut. Jako první přijede nová generace hatchbacku Citroën C3, krátce po ní má v roce 2023 následovat nový Citroën C3 Aircross.

Stejně jako nová C3 se dočká nového designu, navrženého dle nového stylistického směru značky. Jeho autorem je Pierre Leclercq se svým týmem. Co konkrétně to bude znamenat, ještě uvidíme. Dost se ale mluví o inspiraci letošním konceptem Citroën Oli. Určitě však využije nové logo Citroënu, které je inspirované tím zcela původním.

Vnitřek zřejmě využije moderních vymožeností, jako je rozměrný displej navigace. Nečekejme ale takový luxus jako třeba u Peugeotu. Citroën je levněji zacílená značka, což někde bude muset být znát.

C3 Aircross nově jako elektromobil

Známá je už i technika. Citroën v případě malých aut přezbrojí na platformu CMP (nově STLA Small dle názvosloví koncernu Stellantis) sdílenou například s Peugeotem 2008. Benefitem má být primárně možnost elektrifikace, což platforma PF1 dnešní generace neumožňuje. Nové C3 Aircross tak dorazí i ve formě elektromobilu ë-C3 Aircross, podle všeho s elektromotorem o výkonu 100 kW a akumulátorem s kapacitou 50 kWh.

Nadále však budou k dispozici i spalovací motory. Primárně se bude nabídka točit okolo benzínového tříválce 1.2 PureTech. Ten by dokonce do budoucna mohl dostat i mild-hybridní verzi. Naopak turbodiesel 1.5 Blue HDi už patrně nabídnut nebude.

Nový Citroën C3 Aircross se představí někdy v průběhu roku 2023. Jeho cena zatím stanovena nebyla, dá se však očekávat, že by C3 Aircross mohl patřit mezi nejlevnější SUV na českém trhu.

Foto: Vize vozu vzniklá obrazovým generátorem DALL-E 2

(vydáno 19. červenec 2022 16:53, 3. října 2022 11:05)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *