Nový Citroën C3 Aircross dorazí v roce 2023. Co očekávat?

Citroën má v rámci koncernu Stellantis hrát roli cenově dostupné značky, která však zároveň hodlá lákat na avantgardní design. Tento charakter dále utvrdí nová generace aut. Jako první dle nejnovějších plánů výrobce přijede nový Citroën C3 Aircross, který se podle všeho představí ještě během roku 2023. Následovat má o rok později nová generace hatchbacku Citroën C3.

Stejně jako nová C3 se i C3 Aircross dočká nového designu, navrženého dle nového stylistického směru značky. Jeho autorem je Pierre Leclercq se svým týmem. Co konkrétně to bude znamenat, ještě uvidíme. Dost se ale mluví o inspiraci loňským konceptem Citroën Oli. Určitě však využije nové logo Citroënu, které je inspirované tím zcela původním. První špionážní snímky maskovaných prototypů pak naznačují znatelný nárůst rozměrů.

Vnitřek zřejmě využije moderních vymožeností, jako je rozměrný displej navigace. Nečekejme ale takový luxus jako třeba u Peugeotu. Citroën je levněji zacílená značka, což někde bude muset být znát. Větší karoserie má pak pomoci vnitřnímu prostoru.

C3 Aircross nově jako elektromobil

Známá je už i technika. Citroën v případě malých aut přezbrojí na platformu CMP (nově STLA Small dle názvosloví koncernu Stellantis) sdílenou například s Peugeotem 2008. Benefitem má být primárně možnost elektrifikace, což platforma PF1 dnešní generace neumožňuje. Nové C3 Aircross tak dorazí i ve formě elektromobilu ë-C3 Aircross, podle všeho s elektromotorem o výkonu 110 kW a akumulátorem s kapacitou 51 kWh. Právě tyto parametry má nejnovější generace malých elektroaut z dílny skupiny Stellantis.

Nadále však budou k dispozici i spalovací motory. Primárně se bude nabídka točit okolo benzínového tříválce 1.2 PureTech. Ten by dokonce do budoucna mohl dostat i mild-hybridní verzi. Naopak turbodiesel 1.5 Blue HDi už patrně nabídnut nebude.

Nový Citroën C3 Aircross se představí někdy v průběhu roku 2023. Jeho cena zatím stanovena nebyla, dá se však očekávat, že by C3 Aircross mohl patřit mezi nejlevnější SUV na českém trhu.

Foto: Vize vozu vzniklá obrazovým generátorem Midjourney

(vydáno 19. červenec 2022 16:53, naposledy aktualizováno 5. dubna 2023 22:25)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *