Novinky

Nový Citroën C3 Aircross dorazí v roce 2024. Co očekávat?

Citroën má v rámci koncernu Stellantis hrát roli cenově dostupné značky, která však zároveň hodlá lákat na avantgardní design. Tento charakter dále utvrdí nová generace aut. Její součástí bude také nový Citroën C3 Aircross, který se nakonec podle všeho představí během roku 2024. Následovat má po nové generaci hatchbacku Citroën C3, která se představila letos v říjnu.

Stejně jako nová C3 se i C3 Aircross dočká nového designu, navrženého dle nového stylistického směru značky. Jeho autorem je Pierre Leclercq se svým týmem. Hlavní inspirací byl koncept Citroën Oli, což se projeví na hranatém tvarování karoserie nebo tvarech předních partií. Navíc využije nové logo Citroënu, které je inspirované tím zcela původním. První špionážní snímky maskovaných prototypů pak naznačují znatelný nárůst rozměrů. Větší karoserie bude mít délku zhruba 4.350 mm.

To se projeví také uvnitř. Nový C3 Aircross totiž má být až sedmimístným automobilem! Půjde tak o přímého konkurenta pro crossover Dacia Jogger.

Vnitřek zřejmě využije podobné koncepce jako u nové C3. To znamená vysoko umístěný přístrojový štít nazývaný head-up displej a velký displej infotainmentu. Nečekejme ale takový luxus jako třeba u Peugeotu. Citroën je levněji zacílená značka, což někde bude muset být znát.

C3 Aircross nově jako elektromobil

Zatím si musíme počkat na použitou techniku. Zda půjde o levnější architekturu Smart Car z nové C3 nebo platformu CMP (nově STLA Small dle názvosloví koncernu Stellantis) sdílenou například s Peugeotem 2008. To by se projevilo i na použité technice.

Určitě dorazí také elektromobilu ë-C3 Aircross. Není však jasné, zda použije elektromotor o výkonu 110 kW a akumulátor s kapacitou 51 kWh, nebo jednodušší řešení s výkonem 83 kW a 44kWh akumulátorem.

Nadále by však měly být k dispozici i spalovací motory. Primárně by se měla nabídka točit okolo benzínového tříválce 1.2 PureTech. Ten by dokonce mohl dostat i 48V mild-hybridní verzi o výkonu 100 kW. Naopak turbodiesel 1.5 Blue HDi už patrně nabídnut nebude.

Nový Citroën C3 Aircross s interním označením CC24 se představí někdy v průběhu roku 2024, zřejmě v létě. Debut se tak nakonec odehraje asi o rok později, než se původně plánovalo. Jeho cena zatím stanovena nebyla, dá se však očekávat, že by C3 Aircross mohl patřit mezi nejlevnější SUV na českém trhu. Výrobu zajistí slovenský závod koncernu Stellantis v Trnavě. Po jeho boku se tam bude vyrábět i nový Opel Crossland, možná přejmenovaný na Frontera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *