Polestar míří na český trh! Jaké modely nabídne?

Polestar

Český automobilový trh v posledních měsících zažívá neskutečný boom příchodu nových značek. Nyní bylo oznámeno, že do Česka míří další nováček. Jde o značku Polestar, značku patřící pod křídla automobilky Volvo. Na český trh přijde v roce 2025, v rámci ohlášené mezinárodní expanze.

Polestar v rámci rozšíření svého působení v roce 2025 vstoupí na sedm nových trhů v Evropě, Latinské Americe a Asii. Kromě Česka Polestar expanduje také do Maďarska, na Slovensko, do Polska, Thajska a Brazílie. Už dnes je však možné vozy Polestar u nás koupit neoficiálně.

„Rozšíření našich maloobchodních aktivit s novými i stávajícími partnery nám umožní oslovit více zákazníků. Prostřednictvím těchto partnerství a expanze budeme těžit z naší silné značky a rostoucí modelové řady,“ komentuje expanzi generální ředitel značky Polestar Thomas Ingenlath, kdysi působící jako šéfdesignér v automobilce Škoda.

Značka přitom pokračuje ve své online strategii. Automobil bude možné nakonfigurovat a objednat online. Zároveň to však bude možné rovněž přes tzv. Polestar Spaces, běžná prodejní místa.

Dnes Polestar nabízí tři modely, všechny s elektropohonem, přičemž zatím není jasné, zda na český trh dorazí rovnou všechny, nebo zda expanze bude postupná. Polestar 2 je středně velký fastback, Polestar 3 velké SUV a Polestar 4 SUV-kupé. Do budoucna se počítá ještě s příchodem modelů Polestar 5 (čtyřdveřové granturismo pro rok 2025) a Polestar 6 (roadster).

Značka Polestar původně vznikla jako Flash Engineering v roce 1996, kdy se soustředila na úpravu vozů Volvo pro závody. V roce 2005 firma změnila vlastníka a přejmenovala se na Polestar, vedle závodních vozů upravovala také sériové vozy Volvo. V roce 2017 se pak Polestar osamostatnil, když začal nabízet vlastní automobily, primárně s elektrickým pohonem. První svébytný model značky, kupé Polestar 1, byl však plug-in hybrid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *