Jaká nová auta přijdou v roce 2025? Mnohé novinky už známe

Nissan Leaf teaser 2025

Rok 2025 se možná zdá ještě daleko, z pohledu automobilových vývojářů už se ale rychle blíží. V centrálách automobilek se totiž už čile pracuje i na nových automobilech chystaných právě pro rok 2025. Jaká nová auta v roce 2025 můžeme čekat?

Není velkým divem, že mnohá chystaná auta pro rok 2025 budou odpovídat dnešním trendům a půjde tedy o elektromobily. Právě o elektrických novinkách toho zatím víme zřejmě nejvíce.

Aktivní na tomto poli bude koncern Volkswagen Group, v posledních letech velký propagátor elektrického pohonu. Skupina pro rok 2025 chystá nové městské elektromobily, s novou technikou pro tento typ automobilů, kterou postupně dostane vícero vozů. Konkrétně v roce 2025 mají s tímto novým základem dorazit Cupra UrbanRebel a zatím nepojmenovaný Volkswagen. Ten vzhledem ke své velikosti ponese jméno ID.2 nebo ID.1. Nebo postupně dorazí ID.1 i ID.2?

Elektrickou novinku pro rok 2025 chystá také Renault. Půjde o nový Renault 4, který bude následovat novodobý Renault 5 uvedený o rok dříve. Čtyřka bude městské SUV s elektrickým pohonem, alternativa k modelu Captur, která vzniká v rámci strategie značky na oživení některých slavných modelů ze své historie.

Nová SUV i supersport

To Nissan má v roce 2025 představit nový Leaf, tedy novou generaci auta, které patřilo mezi průkopníky elektromobility. Leaf však údajně čeká zásadní změna, z kompaktního hatchbacku se má stát SUV. Takový typ vozu je zkrátka dnes žádanější…

Naopak Ferrari zatím na poli elektromobility zatím aktivní není. Právě v roce 2025 se to však má změnit, když má dorazit první elektrické Ferrari. Na jeho detaily si však musíme ještě počkat.

Přijdou ale i modely nadále využívající spalovací motory. Pro rok 2025 je připravována Dacia Bigster, zatím největší model značky. A vyrábět se začne i Red Bull RB17, hyperauto týmu Red Bull Racing poháněné hybridním osmiválcem.

I přestože se o zmíněných novinkách čile mluví a pracuje se na nich, automobilky pořád mají prostor své plány změnit. A tak některé nové automobily pro rok 2025 mohou dorazit až později, některé projekty pak dokonce mohou být zcela zrušeny. 

Nová auta chystaná pro rok 2025:

ZnačkaModel
Alfa RomeoStelvio
AudiA4, Q3
CitroënC5 Aircross
CupraRaval
DaciaBigster
Ferrarielektrický model
Fiatnástupce Tipa
KiaEV5, EV8
MazdaCX-5, 6
Mercedes-Benznové EQC
MiniAceman
MGHS
Nissannový Leaf
PorscheBoxster/Cayman
Red BullRB17
Renault4
SuzukieVX
ŠkodaEpiq, Enyaq facelift
ToyotaCorolla, RAV4
VolkswagenID.2, ID.8, Tayron, T-Roc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *