Elektrické Ferrari už je jistotou. Dorazí v roce 2025

Kip Kubisz: Vize elektrického Ferrari

Elektromobily v posledních letech táhnou, kvůli přísnějším emisním normám i rostoucímu zájmu zákazníků se tak postupně rozšiřuje jejich nabídka. Postupně elektromobily míří i do segmentu superaut. Na elektrické novince dokonce pracuje také slovutné Ferrari, jehož předseda správní rady John Elkann nyní přiznal, že elektrické Ferrari dorazí v roce 2025.

Přípravy elektrického modelu maranellská automobilka přiznala už dříve, až nyní však oznámila, kdy takový model dorazí na trh. Ještě nedávno přitom sám Elkann neurčitě tvrdil, že Ferrari elektřinou poháněný vůz představí do konce desetiletí. Vedení vysvětlovalo, že technika pro elektroauta zatím není dostatečně vyvinuta, aby splňovala vysoké požadavky výrobce. Nyní se ale zdá, že se doba změnila.

„Můžete si být jisti, že to bude vše, o čem sníte, co si technici a designéři v Maranellu dokážou představit pro takový mezník v naší historii,“ prohlásil Elkann na letošní výroční valné hromadě. Tvrdí, že elektromobil je obrovská příležitost, jak představit vášeň Ferrari novým generacím.

V tuto chvíli každopádně není jasné, jakou koncepci připravovaný elektromobil přinese, zda to bude superauto, hyperauto nebo třeba gran turismo. Z dříve uniklých patentů však vyplývá, že zamýšlený elektrovůz bude dvoumístný a využije pohon všech kol, s elektromotorem v každém z nich. Ferrari přitom není jediné, kdo do segmentu elektrických superaut míří. Lotus už nabízí hyperauto Evija, Maserati chystá elektrické MC20 a s myšlenkou elektroauta koketují také u McLarenu nebo Lamborghini.

Ferrari každopádně bude mít co nabídnout ještě před příchodem této revoluční novinky. Elkann tvrdí, že během následujících měsíců značka představí hned tři novinky. Blíže je nespecifikoval, jednou z nich by však mohla být ostrá verze Ferrari 812 Superfast. Rok 2022 pak bude ve znamení příchodu prvního SUV maranellské značky, modelu Purosangue.

Foto: Vize elektrického Ferrari od Kipa Kubisze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *