Formule 1 se pojede v Miami. Už od roku 2022

Formule 1: Mapa okruhu Velké ceny Miami

Představitelé Formule 1 se přece jen domluvili se zástupci amerického Miami, aby se v tomto městě konala velká cena. Závod Formule 1 se v Miami pojede už v roce 2022. Dohoda mezi městem a promotérem F1 byla podepsána na 10 let.

K jednání se zástupci druhého největšího města Floridy probíhala už několik let, dlouho to přitom vypadalo, že k dohodě nedojde. Proti konání závodu Formule 1 totiž stáli místní obyvatelé. Z toho důvodu se nakonec pojede v jiném místě, než se původně plánovalo.

Velká cena Miami se totiž nakonec pojede v okolí stadionu Hard Rock místních Miami Dolphins, týmu amerického fotbalu, jak se už spekulovalo před několika dny. Tým totiž vlastní jistý Stephen Ross, který je klíčovou postavou i v konání závodu Formule 1 v Miami. Ani zde jednání kvůli místním obyvatelům nebyla jednoduchá, nakonec ale závod dostal zelenou.

Trať tak bude vybudována na poměrně netradičním místě, vlastně na parkovišti v okolí fotbalového stadionu. Plánovaný městský okruh má měřit 5,41 kilometru a má mít 19 zatáček. Jezdit by se tu mohlo až rychlostí 320 km/h. Přesný datum první Velké ceny Miami teprve bude zveřejněno, měla by se však konat v druhém čtvrtletí roku 2022.

Formule 1 se díky tomu podle všeho dočká druhého závodu na klíčovém americkém trhu, jak se snaží dlouhá léta. Závod v texaském Austinu by totiž měl být zachován i v v následujících ročnících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *