Toyota Mirai odhaluje české ceny. Za kolik pořídíte vodíkovou vlajkovou loď?

Toyota Mirai 2020

Toyota se jakožto propagátor vodíkového pohonu stává první značkou, která na českém trhu oficiálně nabízí takové auto. Model Mirai totiž zveřejnil své české ceny a míří do prodeje i k nám, a to v souvislosti s plánovaným otevřením prvních veřejných vodíkových stanic v Česku.

České ceny Toyoty Mirai startují na částce 1.700.000 korun. Vysoká cena souvisí s tím, že jakožto auto s netradičním pohonem zůstává Mirai unikátem na trhu. I jeho výroba je složitá a jeho celkové ladění je spíše luxusní. Ostatně s délkou 4.975 mm spadá do vyšší střední třídy.

Základní výbava už je slušná. Čítá sedm airbagů, adaptivní tempomat, dvouzónovou automatickou klimatizaci, parkovací kameru, elektricky otevírané víko zavazadelníku, bezklíčové odemykání nebo bi-LED světlomety. Dále nechybí 19″ litá kola, kožený volant, dekory v interiéru imitující kůži, vyhřívaná přední sedadla, hudební systém JBL se 14 reproduktory nebo navigaci s 12,3″ displejem.

Za druhý stupeň Executive se připlácí rovných 100.000 korun. Za tuto částku přitom dostanete panoramatický monitor, elektricky nastavitelný volant, bezdrátové dobíjení telefonu, adaptivní bi-LED světlomety, vyhřívaný volant, sledování mrtvého úhlu nebo čalounění ze syntetické kůže.

Komu by ani to nestačilo, může si připlatit ještě za paket VIP. Ten stojí 200.000 korun a přidává třízónovou klimatizaci, head-up displej, 20″ kola, panoramatickou střechu, vyhřívání zadních sedadel, čalounění z perforované kůže, ventilovaná přední sedadla nebo digitální vnitřní zpětné zrcátko.

Toyota Mirai je koncepcí pohonu elektromobil, jen místo baterií jako primární zdroj energie používá vodíkové palivové články. Těch je 330 a váží 55 kg, přičemž využívají vodíkovou nádrž, do níž se vejde 5,6 kg vodíku. Nechybí ale ani lithium-iontová baterie pro vyplnění výkonových mezer. K pohonu slouží elektromotor s výkonem 134 kW, poháněná jsou přitom zadní kola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *