Český trhNovinky

Dacia Spring zná české ceny. I elektromobil chce být dostupný

Dacia na českém trhu začíná prodávat svůj první sériový elektromobil, když zveřejnila ceny miniaturního crossoveru Spring. Ceny tohoto jen 3.734 mm dlouhého crossoveru startují na částce 449.900 korun. V době uvedení do prodeje se tak jedná o nejlevnější elektrovůz na českém trhu.

Ta se ale vztahuje na stupeň Comfort, který bude k dispozici až později. Jako první se začne prodávat až druhý stupeň Comfort Plus s cenovkou 479.900 korun.

Součástí jeho výbavy je rezervní kolo, zadní parkovací čidla včetně parkovací kamery nebo multimediální systém včetně navigace. Liší se i svým výhledem, díky oranžovým exteriérovým doplňkům a čalounění z umělé kůže.

Už základní Comfort pak nabízí 14″ kola Flexwheel, čalounění kombinující látku s umělou kůží, šest airbagů, sadu na opravu pneumatiky, diody denního svícení, centrální zamykání s dálkovým ovládáním nebo manuální klimatizaci. Nechybí ani rádio, elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka nebo elektricky ovládaná okna vpředu i vzadu.

Motor je k dispozici jediný, s výkonem pouhých 33 kW, stejně jako baterie, s kapacitou 27,4 kWh, postačující na ujetí 230 km podle kombinovaného cyklu WLTP. Z domácí zásuvky je dobijete za 14 hodin, 3,6kW wallbox tuto dobu zkrátí na méně než devět hodin. Z rychlejší nabíjení si musíte připlatit. Přizpůsobení se 6,6kW wallboxu a možnost dobít baterie do pěti hodin vyjde na 8.000 korun, nabíjení stejnosměrným proudem pak na 10.000 korun. Tato možnost dobije baterie na 80 % jejich kapacity do hodiny, dostupná je však pouze pro vyšší stupeň Comfort Plus.

První vozy se u českých zákazníků objeví na podzim. To mluvíme o čistě osobní variantě. Ještě během roku se začne prodávat provedení Business pro autopůjčovny a služby na sdílení vozidel. V roce 2022 pak bude následovat užitkové Cargo s chybějícími zadními sedadly pro rozvoz zboží po městě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *