Mazda 2 po faceliftu přichází na trh. Jako mildhybrid, s jediným motorem

Mazda 2 2020

Mazda loni modernizovala svůj nejmenší model, malý pětidveřový hatchback 2. Lehce inovovala vzhled, provedla další úpravy a především změnila nabídku motorů. Nyní Mazda 2 (2020) vstupuje na český trh.

A není zrovna levná, základní cena činí 390.900 korun, což je o bezmála 100.000 korun více než před rokem. za zásadním zdražením může především nová technika v útrobách, vynucená přísnějšími evropskými emisními normami.

Mazda 2 (2020) je totiž nově dostupná výhradně s jediným motorem, čtyřválcovou patnáctistovkou G90 o výkonu 66 kW. Nově je spárovaná s šestistupňovým manuálem (místo pětikvaltu), hlavně se ale nově jedná o mildhybrid.

Motor doplňuje tzv. ústrojí M Hybrid, neboli mild-hybridní systém s řemenem poháněným startér-generátorem a kondenzátorem pro ukládání energie. Vedle snížení emisí oxidu uhličitého (ze 111 na 94 g/km) nová technika zaručuje snížení vibrací při restartu motoru a díky startér-generátoru jemnější přechody při řazení nahoru.

Alespoň že výbava zůstává slušná. Už v základu dostanete multifunkční kožený volant, palubní počítač, tempomat, diodové světlomety, rádio se čtyřmi reproduktory nebo manuální klimatizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *