Legendy 2022: Datum konání, vstupenky, program a další info

Automobilová show Legendy se konečně vrací na scénu. Po dvouleté pauze se v areálu výstaviště Praha – Holešovice opět bude konat automobilová přehlídka, která na jednom místě představí to nejhezčí z českých garáží. Mnohá vozidla se navíc jako již tradičně ukážou i v pohybu. Co na akci Legendy 2022 čekat?

Legendy 2022 se konají v sobotu 28. května a neděli 29. května. Hlavním tématem letošního ročníku výstavy je „italská vášeň“. Těšit se tak můžeme na zástupce značek Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari nebo Lamborghini. Konkrétně se na Legendách 2022 má ukázat Maserati MC12 ze sbírky Richarda Chlada, pořadatelé lákají i na prezentaci Pagani Huayra. Ferrari zase prostřednictvím oficiálního českého prodejce oslaví 75 let od svého založení.

Jako již tradičně se však na legendách mají prezentovat i kluby vybraných automobilových značek, stejně jako aktuální automobilové novinky. Mezi vystavovateli nemají chybět značky Mercedes-Benz, Toyota, Subaru, Land Rover, Jaguar, Chevrolet nebo Jeep. Konkrétně na Legendách 2022 oslaví svoji českou výstavní premiéru nový Mercedes-AMG SL.

Legendy 2022 lákají také na množství známých osobností spjatých s automobily. Účast přislíbili již zmíněný sběratel supersportovních vozidel Richard Chlad, stejně jako sběratel Filip Turek, dakarský závodník Ondřej Klymčiw, moderátor Míra Hejda, automobilový novinář Jan Červenka nebo závodníci Adam Lacko, Martin Macík, Petr Žáček, Jan Černý, Vojtěch Štajf nebo Tomáš Ouředníček.

Legendy 2022: Program

Program akce bude teprve zveřejněn. Už teď však víme, že v sobotu 28. května budou prostory show otevřeny od 9:00 do 20:00, v neděli 29. května pak od 9:00 do 17:00. Pateční část programu pak má být vyhrazena pouze pozvaným hostům.

Legendy 2022: Vstupenky

Základní denní vstupné na akci Legendy 2022 činí 599 korun. Zlevněná denní vstupenka pro seniory nad 65 let či studenty pak stojí 399 korun. Mládež do 18 let má pak v doprovodu dospělého vstup zdarma. Dobrou zprávou pro všechny zájemce je pak ta, že vstupenky pro zrušené ročníky 2020 a 2021 zůstávají v platnosti a dostanete se na ně i na letošní ročník akce.

Jak se dostat na Legendy 2022?

A jak se na Legendy 2022 dostat? Akce se koná na Výstavišti Praha – Holešovice (adresa Výstaviště 67, Praha 7 Holešovice). K dispozici budou parkoviště před pražskou Sportovní halou, případně další placená parkoviště v blízkosti areálu (Železničářů, Za Papírnou, Veletržní, Bubenská). Jejich kapacita je však omezená, a tak pořadatelé doporučují dopravu na místo prostředky MHD. K pražskému výstavišti v Holešovicích jezdí tramvajové linky 6, 12 či 17. Pěšky se pak dá dojít ze zastávky Nádraží Holešovice metra linky C.

Automobilová show Legendy: Historie

Motoristická přehlídka Legendy se poprvé konala v roce 2013. Inspirovala se akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice.

(vydáno 19.4.2022 12:13, aktualizováno 18.5.2022 23:33)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.