Nový Jeep Grand Cherokee přichází do Česka. Známe první ceny

Jeep Grand Cherokee 2022

Jeep Grand Cherokee v roce 2022 konečně dorazil na český trh v nové generaci. Oficiálně se prezentuje na výstavě Legendy 2022, kde dokonce odhalil i první ceny. K dispozici jsou benzinové motory V6 i V8.

Ve verzi Overland s vidlicovým šestiválcem o objemu 3,6 litru (214kW), osmistupňovým automatem a pohonem všech kol nový Jeep Grand Cherokee stojí 2.498.800 korun.

Za tuto částku přitom již dostanete opravdu bohatou výbavu, kterou využije až sedm osob. Zahrnuje vzduchový podvozek, adaptivní tempomat, uzávěrku diferenciálu, full-LED světlomety elektricky ovládané víko zavazadelníku nebo bezklíčové odemykání. Dále je tu palubní počítač, přední a zadní parkovací čidla, hlídání mrtvého úhlu, vyhřívaná i odvětrávaná přední sedadla nebo kamerový systém sledující 360° okolí vozidla.

Nadstandardní výbava čítá masážní sedačky vpředu, head-up displej, noční vidění nebo panoramatické, elektricky ovládané střešní okno.

Možností je ale i vidlicový osmiválec o objemu 5,7 litru a výkonu 263 kW. Ve variantě Summit tento motor v kombinaci s automatem a pohonem 4×4 vyjde na 2.648.800 korun.

V tomto případě vozu nechybí hudební systém McIntosh, noční vidění, kamera ve zpětném zrcátku nebo vyhřívaná a odvětrávaná sedadla vpředu i vzadu, s funkcí masáže u těch předních. Interiér je každopádně pětimístný.

Nový Jeep Grand Cherokee tak i na českém trhu nakonec je možné pořídit i s plnotučnými motory jako v USA. V minulosti se mluvilo o tom, že k dispozici bude výhradně plug-in hybrid, s dvoulitrovým čtyřválcem.

Grand Cherokee je v nové generaci 4.914 mm dlouhým SUV s rozvorem 2.964 mm. Novinkou v nabídce je navíc prodloužené provedení Jeep Grand Cherokee L s délkou dokonce 5.204 mm a rozvorem 3.091 mm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *