Legendy 2022 jsou tu. Mrkněte na to nejlepší z výstavy

Legendy 2022: Bugatti Chiron

Automobilová výstava Legendy 2022 je konečně tady. Přehlídka sportovních, luxusních a historických vozidel konaná v Praze se vrací po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru. Možná i proto se na pražské výstaviště sjelo opravdu velké množství zajímavých automobilů. Na své si přijde opravdu každý automobilový fanoušek.

Mezi desítkami vystavených vozidel jsou totiž opravdu různé kousky. Milovníci superaut si přijdou na své hlavně v Shell pavilonu rychlosti, kde jsou vystaveny různé speciality od Lamborghini, McLarenu nebo Maserati. K vidění tu jsou i takové lahůdky jako Maserati MC12, Lamborghini Essenza SCV12 nebo třeba Pagani Huayra.

Fanoušci veteránů zase mohou obdivovat socialistické klasiky, Trabanty, Tatrovky nebo historické Škodovky, stejně jako historická auta zahraničních značek. Znáte třeba Subaru Rex? K vidění je i množství Amerik nebo offroady Land Roveru.

Část značek přivezla také své žhavé novinky. Domácí Škoda na Legendách poprvé oficiálně ukazuje českému publiku Enyaq iV Coupé, Subaru zase ukazuje elektrický crossover Solterra a Hyundai napjatě očekávané MPV Staria. K vidění je ale i nový Mercedes-AMG SL nebo třeba Jeep Grand Cherokee.

Našly se tak na show nějaké chyby? V organizaci přece jen trochu ano. V areálu by se mohlo nacházet více map, aby bylo jasné, kde kdo vystavuje. Dlouhá fronta do pavilonu na výstavu Ferrari k 75 letům značky pak nejednoho fanouška odradila.

Výstava Legendy 2022 každopádně stojí zato a je vhodné akci navštívit. Šanci máte ještě v neděli 29. května, kdy jsou výstavní plochy show na pražském výstavišti v Holešovicích otevřeny od 9:00 do 17:00. Základní denní vstupné na akci Legendy 2022 činí 599 korun. Zlevněná denní vstupenka pro seniory nad 65 let či studenty pak stojí 399 korun. Mládež do 18 let má pak v doprovodu dospělého vstup zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *