Nový Lexus RX za rohem! Modernější a komfortnější

Lexus RX 2022 teaser

Lexus již zanedlouho oficiálně představí novou generaci svého populárního modelu RX. Středně velké luxusní SUV tak přijede již ve své páté generaci, která vystřídá dosavadní čtvrtou (interně AL20), uvedenou v roce 2015. Automobilka slibuje modernější techniku a vyšší úroveň komfortu. Nový Lexus RX se představí již 1. června 2022.

Ještě před premiérou automobilka zveřejnila první upoutávku naznačující podobu přídě. Ta potvrzuje, že přední partie projdou výraznou proměnou. Nově řešena bude maska ve tvaru přesýpacích hodin, kterou doplní nízké, ostře řezané světlomety. Záď zase ozdobí koncová světla vedoucí přes celou její šíři.

O technice v útrobách toho zatím moc nevíme, spekuluje se nicméně o vyžití platformy TNGA-K známé již z Lexusu NX. Lexus nicméně slibuje moderní techniku, nejnovější konektivitu a vysokou úroveň komfortu. Díky tomu se dá uvnitř očekávat nejnovější generace infotainmentu, uvedená již v NX. To by znamenalo obří displej s úhlopříčkou 14″.

Full-hybridy i plug-in hybrid

Nabídka bude postavena na hybridech, očekávají se dokonce tři varianty. Full-hybridy RX 350h a RX 500h mají vsadit na přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,4 litru, doplnit je pak má vrcholný plug-in hybrid RX 450h+.

Více o sobě nový Lexus RX prozradí již tento týden. To se třeba dozvíme, zda bude pokračovat i prodloužené provedení Lexus RX L, nebo zda výchozí model vyroste natolik, že i ion poskytne prostor pro tři řady sedadel. Do prodeje by každopádně měl vůz zamířit ještě před koncem roku 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *