Nový Citroën C5 Aircross už se rýsuje. Dorazit má v roce 2025

Citroën C5 Aircross sketch

Citroën v následujících letech chystá rozsáhlou modernizaci své nabídky. Jednou z novinek bude také nová generace modelu C5 Aircross, která je plánovaná pro rok 2025. Co o druhé generaci tohoto kompaktního SUV už víme?

Zatím moc ne, protože Citroën si své chystané novinky vcelku pečlivě hlídá. Ze zákulisních zdrojů však vyplývá, že nový automobil s interním označením CR3 bude dostupný s třemi různými typy pohonu. Konkrétně má jít o benzinový motor, plug-in hybrid a čistě elektrické provedení, zřejmě pojmenované Citroën ë-C5.

Výhradně elektrifikované pohony

Všechny deriváty přitom budou elektrifikované, zážehový motor totiž doplní pomocný elektromotor pro možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Podle všeho půjde o nový tříválec 1.2 PureTech, který doplní 48V elektromotor o výkonu 21 kW pro snížení spotřeby i zvýšení elánu a šestistupňová dvouspojková převodovka E-DCS6 od Punch Powertrain.

Plug-in hybrid pak zřejmě převezme dnešní řešení tohoto ústrojí s přeplňovanou benzinovou šestnáctistovkou pod kapotou a jedním či dvěma elektromotory, pro pohon předních nebo všech kol. Zřejmě však dojde ke zvětšení akumulátoru či navýšení výkonu elektrické jednotky. Naopak o čistě elektrické verzi zatím toho moc nevíme, dá se však očekávat, že využije vyšší výkon než dnešních 115 kW třeba z Peugeotu e-308.

Základem Citroënu C5 Aircross pro rok 2025 se stane nová modulární koncernová platforma STLA Medium, kterou mimo jiné využije už pro letošní rok chystaný Peugeot 3008 třetí generace.

Design je zatím velkou neznámou. Dá se však očekávat sázka na nový styl, který už dříve představí nová generace městského SUV C3 Aircross. Auto by přitom mělo zdobit nové logo Citroënu. Celkový charakter by pak měl zdůrazňovat dostupnou cenovku, Citroën je v rámci skupiny Stellantis orientován jako spíše ta levnější značka.

Novinka má vznikat ve francouzské továrně Rennes, v níž se vyrábí už dnešní generace C5 Aicross. Zahájení výroby je plánováno na konec roku 2024, s tím, že do prodeje se auto dostane v roce 2025.

Další novinky Citroënu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *