Nová Mazda 6 jako zadokolka je tu! Má to ale háček

Mazda 6 2025

Mazda v posledních letech kvůli tržním trendům vsadila na SUV a postupně rozšiřuje nabídku tohoto typu automobilů. Nabídla elektrickou MX-30 a středně velkou CX-60, které na evropských trzích má doplnit ještě větší, sedmimístná CX-80, zatímco třeba pro severoamerický trh je tu CX-90, které doplní CX-70. Klasický model Mazda 6 byl tak trochu postaven na druhou kolej, místo nové generace tu byly menší vylepšení stávajícího provedení, až se spekulovalo, jaká je vlastně budoucnost šestky. Nyní je už budoucnost Mazdy 6 jasnější.

Automobilka totiž představuje novou generaci tohoto modelu střední třídy. Má to však jeden háček, aktuálně se s ní počítá výhradně pro čínský trh, ostatně novinka se představuje na tamějším pekingském autosalonu 2024, pod označením Mazda EZ-6.

Tahle Mazda 6 totiž vznikla ve spolupráci s tamější automobilkou Changan. Dokonce se přitom spekuluje o využití techniky ze sedanu Shenlan SL03.

V tomto směru Mazda zatím mlčí, víme pouze jen to, že poháněná jsou zadní kola a že nová Mazda 6 debutuje ve formě plug-in hybridu a elektromobilu.

Automobil pokračuje ve využití stylistického jazyka Kodo, jde však o další evoluci, která se proti u nás známým modelům v mnoha ohledech liší. Sportovní vizáž každopádně zůstává, hlavně díky dynamicky střiženým, nízkým světlometům. Zajímavostí je pak kabina posunutá vzad. S délkou 4.920 mm je pak nová Mazda 6 o poznání delší než u nás známá generace (interně GJ).

Interiér koncepcí připomíná Shenlan SL03, což by mělo potvrzovat sdílení jeho technického základu. Ústředním motivem je rozměrná obrazovka multimediálního systému, doplněná jen o minimum tlačítek.

Nechme se zatím překvapit, zda nová Mazda 6 (respektive Mazda EZ-6) zůstane jen na čínském trhu, nebo zda se podívá i do dalších koutů světa. Třeba v Evropě by se mohla objevit v roce 2025, jak se v minulosti spekulovalo. Také je ale možné, že kvůli tržním trendům zůstane vyhrazená Číně, kde vozy takové koncepce pořád milují, zatímco třeba v Evropě klasická střední třída mizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *