Opel Combo E (2018-)

Opel Combo E 2018

Opel Combo E je již pátá generace takto pojmenovaného kompaktního užitkového vozu představeného v roce 2018. Automobil vznikl v rámci tehdejšího začlenění značky Opel do Skupiny PSA (dnes koncern Stellantis), využil tak shodný základ jako soudobý Citroën Berlingo a Peugeot Rifter/Partner. Interně se této rodině říká K9. Shodnou techniku následně využily i Toyota Proace City a Fiat Doblo.

Stejný technický základ v podobě platformy EMP2 koncernu PSA byl znát už na designu auta. Zásadnějším rozdílem byla pouze příď, přizpůsobená stylistickému jazyku Opelu. Vnitřek navázal na Berlingo, jiný však byl volant, známý z dalších vozů Opel. Od bratrů byla převzata i výbava inspirovaná osobními automobily, jako třeba head-up displej tvořený sklíčkem nad přístrojovým štítem.

Podobně jako sourozenců Combo debutovalo ve dvou karosářských variantách. Základní model s délkou 4,4 metru doplnila prodloužená verze s délkou 4,75 metru. Protažena byla nejen delším zadním převisem, ale také prodlouženým rozvorem. Osobní model nazývaný Opel Combo Life je v obou případech k dispozici v pětimístné nebo sedmimístné konfiguraci.

Nabídka motorů v době premiéry čítala zážehové benzinové tříválce 1.2 Turbo o výkonu 81 a 96 kW a vznětový čtyřválec 1.5 CDTI s výkony 55 kW, 75 kW a 96 kW. V roce 2021 debutovala i čistě elektrická varianta Opel Combo-e poháněná elektromotorem o výkonu 100 kW, využívajícím lithium-iontové baterie s kapacitou 50 kWh.

V roce 2022 se pak nabídka zásadně proměnila. Osobní verze byla nadále dostupná už jen jako elektrický Opel Combo-e, stejně jako u sourozenců, a to v rámci snahy o snížení flotilových emisí koncernu Stellantis. Spalovací motor však byl nadále k dispozici pro dodávku Opel Combo, a to i v její osobní variantě.

Facelift pro rok 2024

Pro rok 2024 se pak Opel Combo dočkal zásadní modernizace, kterou sama automobilka označila za novou generaci. Rozpoznatelná je pomocí zcela nové přídě, která využívá řešení Opel Vizor známé ze soudobých osobních modelů značky. Zvenku se zároveň staly novinky světlomety Intelli-Lux LED Matrix, uvnitř zase nový volant nebo multimediální systém s 10″ obrazovkou.

Opel Combo E: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4403 x 1848 x 1844 x 2785 mm (Combo), 4753 x 1848 x 1844 x 2975 mm (Combo XL)
 • Objem zavazadlového prostoru: 597 litrů (Combo M), 850 litrů (Combo XL)
 • Výroba: 2018- (Vigo, Španělsko; Mangualde, Portugalsko)

One thought on “Opel Combo E (2018-)

 1. Opel Combo-e Life 50 kWh 2022

  Plusy
  praktický batožinový priestor
  dobre využiteľné sedadlá v 3. rade
  množstvo moderných technológií
  príjemne nastavený podvozok
  ergonomický a praktický interiér
  dobré odhlučnenie
  celkový dojem z auta, nepôsobí ako úžitkové vozidlo

  Mínusy
  tvrdý stredový tunel môže tlačiť do nohy
  chýba systém auto-hold
  nemožnosť nastaviť si percentá, do akých sa má nabiť akumulátor

  Více na: https://dominiccars.sk/test-opel-combo-e-life-50-kwh/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *