KatalogOpel

Opel Combo E (2018-)

Opel Combo E je již pátá generace takto pojmenovaného kompaktního užitkového vozu představeného v roce 2018. Automobil vznikl v rámci tehdejšího začlenění značky Opel do Skupiny PSA (dnes koncern Stellantis), využil tak shodný základ jako soudobý Citroën Berlingo a Peugeot Rifter/Partner. Interně se této rodině říká K9. Shodnou techniku následně využily i Toyota Proace City a Fiat Doblo.

Stejný technický základ v podobě platformy EMP2 koncernu PSA byl znát už na designu auta. Zásadnějším rozdílem byla pouze příď, přizpůsobená stylistickému jazyku Opelu. Vnitřek navázal na Berlingo, jiný však byl volant, známý z dalších vozů Opel. Od bratrů byla převzata i výbava inspirovaná osobními automobily, jako třeba head-up displej tvořený sklíčkem nad přístrojovým štítem.

Podobně jako sourozenců Combo debutovalo ve dvou karosářských variantách. Základní model s délkou 4,4 metru doplnila prodloužená verze s délkou 4,75 metru. Protažena byla nejen delším zadním převisem, ale také prodlouženým rozvorem. Osobní model nazývaný Opel Combo Life je v obou případech k dispozici v pětimístné nebo sedmimístné konfiguraci.

Nabídka motorů v době premiéry čítala zážehové benzinové tříválce 1.2 Turbo o výkonu 81 a 96 kW a vznětový čtyřválec 1.5 CDTI s výkony 55 kW, 75 kW a 96 kW. V roce 2021 debutovala i čistě elektrická varianta Opel Combo-e poháněná elektromotorem o výkonu 100 kW, využívajícím lithium-iontové baterie s kapacitou 50 kWh.

V roce 2022 se pak nabídka zásadně proměnila. Osobní verze byla nadále dostupná už jen jako elektrický Opel Combo-e, stejně jako u sourozenců, a to v rámci snahy o snížení flotilových emisí koncernu Stellantis. Spalovací motor však byl nadále k dispozici pro dodávku Opel Combo, a to i v její osobní variantě.

Opel Combo E: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4403 x 1848 x 1844 x 2785 mm (Combo), 4753 x 1848 x 1844 x 2975 mm (Combo XL)
 • Objem zavazadlového prostoru: 597 litrů (Combo M), 850 litrů (Combo XL)
 • Výroba: 2018- (Vigo, Španělsko; Mangualde, Portugalsko)

Opel Combo

4

Design

4.0/5

Technika

4.0/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.0/5

Celkový dojem

4.0/5

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Jeden myslel na “Opel Combo E (2018-)

 • Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  Opel Combo-e Life 50 kWh 2022

  Plusy
  praktický batožinový priestor
  dobre využiteľné sedadlá v 3. rade
  množstvo moderných technológií
  príjemne nastavený podvozok
  ergonomický a praktický interiér
  dobré odhlučnenie
  celkový dojem z auta, nepôsobí ako úžitkové vozidlo

  Mínusy
  tvrdý stredový tunel môže tlačiť do nohy
  chýba systém auto-hold
  nemožnosť nastaviť si percentá, do akých sa má nabiť akumulátor

  Více na: https://dominiccars.sk/test-opel-combo-e-life-50-kwh/

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *