Nové BMW řady 3 dorazí v roce 2025. Doplní ho elektrické i3

BMW i Vision Dee

BMW řady 3 je i v době neustále rostoucího zájmu o SUV či crossovery nadále klíčovým modelem mnichovské automobilky, který je prodejně úspěšný po celém světě. Když se tak připravuje nové BMW řady 3, je to vždy napjatě očekávaná událost, sledovaná zákazníky i fanoušky značky. A právě nyní se nové BMW 3-Series rýsuje, a to pro rok 2025.

Bude to důležitá událost i proto, že budoucí BMW 3 bude podle všeho první zástupce chystané Neue Klasse, nové generace platformy, která bude přizpůsobená elektrickému pohonu.

Klasickou trojku se spalovacími motory tak doplní BMW i3 s elektrickým pohonem. V Evropě označení i3 známe z městského elektroauta, v Číně jej však již dnes nese u nás nenabízená elektrická verze řada 3, což je logika, kterou automobilka v budoucnu přenese i do Evropy. Příští BMW i3 mimochodem nese interní označení NK1.

Co od nového BMW řady 3 čekat, pak naznačil letošní koncept BMW i Vision Dee, který má ukazovat prvky budoucích vozů s platformou Neue Klasse. Očekávejme tudíž například head-up displej s obří zobrazovanou plochou, v kombinaci s minimalistickou palubní deskou. Jeho příchod potvrdil sám předseda představenstva automobilky Oliver Zipse. BMW dokonce věří, že do 10 let z aut postupně vymizí obří displeje infotainmentů, které mají kvůli bezpečnosti (a nerozptylování řidiče) nahradit jiná řešení. V nové řadě 3 ale tuto strategii ještě nečekejme.

Také je otázkou zachování odvážného vzhledu i Vision Dee. V tuto chvíli není ani jasné, zda nová řada 3 a i3 dostanou svébytný vzhled, nebo se budou lišit jen svými detaily.

Moderní technika

V Neue Klasse se každopádně počítá s novou generací baterií, která má přinést rychlejší dobíjení i vyšší kapacitu.

„Nově vyvinutá šestá generace našich li-ion článků přinese obrovský technologický skok, který zvětší hustotu energie o více než 20 %, zvýší rychlost nabíjení až o 30 % a prodlouží dojezd rovněž až o 30 %,“ uvedl k tomu již dříve Frank Weber, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj. „Snižujeme také emise CO2 při výrobě článků až o 60 %. To jsou velké kroky v oblasti udržitelnosti a přínosů pro zákazníky, doplňuje.

BMW si detaily svých novinek pečlivě hlídá, pravidelně však o nich cíleně oficiálně informuje. Dá se tak očekávat, že o novém BMW 3 se leccos dozvíme už před jeho plánovaným uvedením v roce 2025.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *