Kia EV5 odhalena: Dorazí elektrická Sportage i do ČR?

Kia je další z automobilek, které postupně rozšiřují svoji paletu elektrických modelů. Po očekávaném velkém SUV Kia EV9 jsme se však dočkali překvapení, studie Kia EV5 Concept, vize kompaktního SUV velikosti Sportage s elektropohonem, o jehož přípravách jsme neměli ponětí. Zatím však není jasné, zda se této alternativy ke Sportage dočkáme také na českém trhu.

EV5 Concept totiž podle slov vedení naznačuje podobu chystaného automobilu, zpočátku určeného výhradně pro čínský trh, kde se začne prodávat ještě během roku 2023. Následně se počítá i s prodejem v dalších destinacích, detaily o příchodu na další globální trhy však budou teprve zveřejněny. Jestli tak Kia EV5 dorazí na evropský, potažmo český trh, se teprve dozvíme.

Design konceptu přitom využívá aktuálního stylistického trendu značky, tzv. spojené protiklady, přičemž přímo navazuje na teprve nedávno odhalenou sériovou verzi velkého SUV EV9. Také EV5 využívá hranaté karoserie s nezvykle řešenou přídí, s nově pojatým tzv. tygřím nosem.

Interiér pak využívá výhod elektrického pohonu. Třeba podlaha je tak rovná, pro zvětšení vnitřního prostoru. V duchu dobu pak uvnitř nechybí recyklované materiály. Konkrétně jsou v interiéru využity extrakty z mořských řas či recyklované PET lahve. Vnitřek konceptu je každopádně hodně futuristický, a tak očekáváme, že sériová verze se uvnitř patrně hodně změní.

Informace o pohonu korejská automobilka nezveřejnila. Dá se nicméně očekávat využití modulární platformy E-GMP vyvinutou koncernem Hyundai-Kia pro potřebu elektroaut.

Více se o Kie EV5 teprve dozvíme, ať už o parametrech, konkrétních rozměrech nebo potažmo českých cenách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *