Honda Prelude se vrátí! Podobu naznačuje koncept

Honda Prelude Concept 2023

Honda Prelude bývala středně velké kupé odvozené od modelu střední třídy Accord, které japonská automobilka prodávala v několika generacích mezi lety 1978 až 2001. Nyní se zdá, že se Prelude po mnoha letech vrátí na scénu. A to ve velice zajímavé podobě!

Automobilka na říjnovém tokijském autosalonu 2023 představuje Prelude Concept, přičemž prezident Hondy Toshihiro Mibe přiznal, že se s takovým vozem do budoucna počítá.

„Abychom mohli nabídnout „radost z jízdy“, kterou dokáže nabídnout pouze Honda, usilovně pokračujeme ve vývoji, a proto prosím mějte od tohoto modelu vysoká očekávání,“ prohlásil Mibe během představení konceptu. neodhalil přitom, kdy můžeme nové Prelude čekat na trhu.

Honda přitom Prelude podle všeho oživí přesně dle koncepce originálu. Koncept je totiž středně velkým kupé, přesně jako Prelude dříve bývaly. Design je přitom výrazný a navržený podle nejlepších sportovních předpokladů.

Pohonné ústrojí však podle všeho bude odpovídat době. Hodna Prelude Concept je totiž elektromobil. Výrobce však nepřiblížil technické detaily, kvůli čemuž nevíme, zda jde o zadokolku či čtyřkolku nebo jaký je plánovaný výkon sériového auta. Ať tomu však bude jakkoliv, vzhledem k designu se na Prelude už hodně těšíme!

Honda Prelude byla středně velkým kupé, prodávaným mezi lety 1978 až 2001 v pěti generacích. Cílena byla hlavně na severoamerický trh, pod kapotou nabízela čtyřválcové motory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *