Novinky

Autosalon Ženeva 2025 zná svůj termín. Co od příštího ročníku čekat?

Ženevský autosalon se letos vrátil po několikaleté pauze, způsobené nejprve pandemií koronaviru a následně nízkým zájmem vystavujících. To však pořadatele neodradilo. V roce 2025 se tak autosalon Ženeva opět vrátí.

Organizátoři ženevské autoshow již potvrdili, že příští ročník této výstavy se bude konat od 17. do 23. února 2025. Zachován tak zůstane letošní, únorový termín. Před vynucenou pauzou se přitom ženevský autosalon obvykle konal na začátku března.

Registrace účastníků už jsou otevřeny. Pořadatelé tak slibují bohatší a pohlcující ročník, který bude pro návštěvníky zážitkem. Letošní, 91. ročník ženevského autosalonu se přitom moc nepovedl. Výstaviště Palexpo bylo oproti někdejším ročníkům takřka prázdné. Světové premiéry mainstreamových značek se daly napočítat na prstech jedné ruky, patřily mezi ně jen Dacia Duster, Dacia Spring, MG 3 a Renault 5 E-Tech. Během tentokrát sedmidenní show akci navštívilo ani ne 168.000 lidí, mnohem méně než v dobách největší slávy.

Ženevský autosalon nově jako přehlídka mobility

Jaké premiéry nás v Ženevě v roce 2025 čekají, si zatím musíme počkat. Dacia každopádně pro rok 2025 chystá nový model Bigster, Škoda nové malé SUV s elektropohonem a Volkswagen nový Tayron. Pokud tyto značky v Palexpu v roce 2025 budou zastoupeny, mohou tyto novinky představovat.

Ženevský autosalon 2025 každopádně naváže na letošní edici i svým laděním. Spíše než o ryzí autosalon má jít o přehlídku mobility. Letos bylo výstaviště rozděleno do čtyř tematických zón, nazvané Adrenaline Zone, Design District, Mobility Lab, a Next World, které pokrývaly různé aspekty automobilového průmyslu.

„Koncept výstavy kombinující tradiční expozice a tematické zóny byl oceněn zejména pro svou aktuálnost a schopnost nabídnout bohaté a rozmanité zážitky. Tento nový formát také umožňuje větší flexibilitu vystavovatelům, kteří si mohou svou účast na veletrhu GIMS přizpůsobit buď prostřednictvím tradičního vlastního stánku, nebo v rámci tematické zóny podle svých potřeb,“ říká k tomu za pořadatele Sandro Mesquita.

Mezinárodní ženevský autosalon (Geneva International Motor Show – GIMS) se poprvé konal už v roce 1905. Patří tak mezi nejstarší automobilové výstavy na světě a mezi nejdůležitější veletrhy aut na světě. Vedle „ženevského“ GIMS se loni konal poprvé GIMS také v katarském Dauhá, pořádaný stejnou organizací. Tento katarský autosalon se má konat každé dva roky.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *