Legendy 2024 naživo: Opět akce pro všechny fandy aut

Aston Martin Vantage na Legendách 2024

Automobilová slavnost Legendy je dnes už tradiční součástí kalendáře českých výstav automobilů. Z přehlídky sportovních a závodních aut se dnes stala velkolepá akce, na níž si lze prohlédnout i mnohé automobilové novinky. Platí to i pro letošní ročník Legendy 2024, který opět platí za akci pro všechny automobilové fanoušky.

Akce konaná od 31. května do 2. června na pražském výstavišti v Holešovicích totiž opět nabízí různorodou směsici automobilů, díky níž si na Legendách najde toho svého favorita opravdu každý. Letošní ročník Legend se nese v duchu tématu Anglická noblesa, díky čemuž prim hraje hlavně britská technika, a to včetně letoun Spitfire!

Britským vozům jsou vyhrazeny i vnitřní pavilony. Jeden je výhradně věnován sporťákům Lotus, v tom druhém najdete různorodější směsici vozů britské provenience. Nechybí tu McLaren P1, stejně jako osobitý Aston Martin Lagonda, aktuální Aston Martin Vantage nebo moderní Rolls-Royce Spectre.

Komu by britská klasika a elegance nevoněla, v Pavilonu supersportů si může vychutnat pohled na neobvyklé Pagani Utopia nebo Mercedes-AMG One, hypersport s motorem odvozeným od toho z Formule 1!

Venkovní pavilony jsou ještě mnohem různorodější, ostatně Legendy 2024 opět slibují na 1000 vystavených automobilů. Od veteránů různých značek, přes závodní speciály (stojí za to hlavně závodní kamiony z Dakaru) po horké novinky. Dacia ukazuje nový Duster, který láká nejen na nízkou cenu, ale i atraktivní vzhled, Renault nové SUV kupé Rafale a třeba MG elektrický kabriolet Cyberster odkazující na sportovní charakter značky.

Zkrátka řečeno, tahle výstava opět stojí zato. Přestože počasí tenhle víkend venkovní akci moc nepřeje, Legendy 2024 byste měli navštívit.

V sobotu jsou výstavní plochy otevřeny od 9:00 do 20:00, v neděli pak od 9:00 do 17:00. Vstupenky pro dospělé od 18 do 65 let stojí 650 Kč. Zlevněné vstupné pro studenty, mladistvé od 15 do 18 let, seniory od 65 let nebo osoby s průkazem ZTP či ZTP/P vyjde na 350 korun. Děti od 6 do 14 let zaplatí 100 Kč, mladší ročníky mají vstupné na Legendy 2024 zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *