MotorsportVideo

Video: Red Bull na VC Turecka vsadí na speciální zbarvení. Je to pocta Hondě

Tým Red Bull Racing na nadcházejícím závodním víkendu při Velké ceně Turecka Formule 1 využije na svých monopostech speciální zbarvení. Je to pocta Hondě, která letos končí jako dodavatel motorů pro stáj Red Bull Racing. Poctu zbarvením chystá také sesterský tým Scuderia AlphaTauri.

Red Bull konkrétně vsadí na retro zbarvení s dominantní bílou barvou. Má to být odkaz na monopost Honda RA 272, s nímž americký závodník Richie Ginther zvítězil na Velké ceně Mexika v roce 1965. Na monopostech AlphaTauri bude zase nápis „arigato“, tedy „děkuji“.

https://twitter.com/redbullracing/status/1445660204427661320

Může se zdát překvapivé, že Red Bull poctí Hondu zrovna v Turecku, je to ale dáno letošními změnami v kalendáři Formule 1. Původně se v tomto termínu měla jet VC Japonska, která by byla pro Hondu domácím závodem. Navíc by tu po letech závodil domácí pilot, Júki Cunoda z AlphaTauri.

Red Bull začal se značkou Honda spolupracovat v roce 2018, a to poté, co agregáty Renault vyvinuté podle nových pravidel tým nepovažoval za dostatečně konkurenceschopné. Sázka na japonské ústrojí se přitom vyplatila, výsledkem bylo doposud 13 vítězství Red Bullu. AlphaTauri pak zvítězilo jednou.

Letos však Honda ve Formuli 1 končí, raději se chce zaměřit na své aktivity v oblasti elektromobilů. Red Bull si tak práce na pohonném ústrojí převezme pod svá křídla.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *