Škoda Octavia G-TEC nově i s manuálem. Na verzi na CNG se nyní vztahuje akční cena

Škoda Octavia G-TEC tankování

Škoda doplňuje nabídku svých vozů na stlačený zemní plyn. Na český trh nově vstupuje Octavia s motorem 1.5 G-TEC o výkonu 96 kW (130 k) a šestistupňovou manuální převodovkou. Dosud byla tato varianta nabízena výhradně s dvouspojkovým automatem DSG. Díky tomu se tento druh alternativního pohonu stává ještě dostupnějším, neboť díky časově omezené akční nabídce lze vůz Octavia G-TEC pořídit už za 530.900 Kč.

Octavia s motorem 1,5 G-TEC o výkonu 96 kW (130 k) a šestistupňovou manuální převodovkou je k dispozici pro liftback i kombi ve výbavových stupních Active, Ambition a Style.

Základ hnacího ústrojí tvoří zážehový motor, který pracuje s proměnným časováním sacích ventilů dle tzv. Millerova cyklu. Kromě stlačeného zemního plynu je tedy schopen spalovat i benzín. Zásluhou provozu na CNG však produkuje až o čtvrtinu méně emisí oxidu uhličitého a až o tři čtvrtiny méně emisí oxidů dusíku. Navíc nevznikají téměř žádné pevné částice, což mimo jiné znamená, že se motory G-TEC obejdou bez filtru pevných částic. Do budoucna se navíc počítá s využitím biometanu, který tyto jednotky mohou spalovat bez jakýchkoliv úprav již dnes.

„Věříme, že tato varianta ještě zvýší všeobecný zájem o vozy s alternativními pohony a stane se oblíbenou volbou flotilových zákazníků,“ komentuje tuto novinku v nabídce Jiří Maláček, vedoucí tuzemského zastoupení automobilky Škoda Auto.

Škoda již tradičně sází na CNG jako alternativu ke klasickým palivům. Agregát 1.5 G-TEC o výkonu 96 kW není ve čtvrté generaci Octavie úplným nováčkem, dosud se však pároval výhradně se sedmistupňovou převodovkou DSG. Verzi na CNG lze dále pořídit také pro modely Scala a Kamiq. V jejich případě ale toto palivo umí spalovat tříválec 1.0 G-TEC s výkonem 66 kW, který se kombinuje výhradně s šestistupňovou manuální převodovkou. U autorizovaných obchodních partnerů lze tyto modely pořídit za doporučené prodejní ceny 482.900 Kč (Scala), respektive 495.900 Kč (Kamiq).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *