Modernizovaný Citroën C5 Aircross zná české ceny. Jak to že zlevnil?

Citroën C5 Aircross 2022

Citroën C5 Aircross vstupuje na český trh v modernizované podobě pro rok 2022. Díky zveřejněnému ceníku už známe jeho ceny. Začínají na částce 610.000 Kč za benzínový tříválec 1.2 PureTech o výkonu 96 kW, v kombinaci s šestistupňovým manuálem.

Ve výsledku je tak modernizovaný Citroën C5 Aircross pro rok 2022 dostupnější než stávající verze, která se doprodává za ceny od 630.000 korun. Je to způsobeno tím, že základem je nová základní varianta Live Pack, která proti současnému základu postrádá třeba digitální přístrojový štít nebo má jen 17″ kola z lehkých slitin.

Navzdory těmto změnám je však standardní výbava stále slušná a leckomu bude stačit. Zahrnuje mimo jiné šest airbagů, tempomat, tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka nebo diodové světlomety. Dále jsou tu elektricky ovládaná okna vpředu i vzadu, zadní tři samostatná a v podélném směru posuvná sedadla nebo infotainment s 8″ obrazovkou.

Alternativou k tříválci je pak turbodiesel 1.5 BlueHDi totožného výkonu. K dispozici je pak ještě plug-in hybrid s kombinovaným výkonem 165 kW, jehož ceny díky aktuální akci startují na částce 920.000 korun. Jiný motor pro C5 Aircross modelového roku 2022 dostupný není. Všechny jednotky jsou pak výhradně dostupné s pohonem přední nápravy.

Citroën C5 Aircross modernizovaný pro rok 2022 na první pohled poznáte podle přepracované přídě. Francouzské SUV se zbavilo rozdělených světlometů a vsadilo na novou světelnou grafiku s motivem písmena V navazujícího na vodorovné lamely masky chladiče. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *