Cena nové Hondy Civic Type R odhalena. Majitelé se jí dočkají v roce 2023

Honda Civic Type R 2022

Honda Civic Type R vstupuje na český trh v nové generaci a díky tomu víme, jaká je její cena. Tento hot hatch v Česku stojí 1.299.900 Kč.

Zákazníci nový Civic Type R mohou objednávat od 1.12.2022. První dodávky v Evropě se očekávají v průběhu prvního čtvrtletí 2023.

U modelu Type R je k dispozici pouze jeden motor, benzinový dvoulitr s 242 kW, nejsilnější a nejvýkonnější VTEC Turbo, jaký kdy společnost Honda vyrobila. Přepracovaná šestistupňová manuální převodovka nabízí rychlejší a citlivější řazení. Ve spojení s novým systémem přizpůsobení otáček a funkcí automatického meziplynu je tak zajištěno dokonalé řazení nižších převodových stupňů.

Výbava je jediná, připlácet si lze jedině za lak karoserie. Bez příplatku tak dostanete hned devět airbagů, hlídání mrtvého úhlu, bezklíčový vstup, semišové čalounění nebo třeba dvouzónovou automatickou klimatizaci.

Co Type R dále přináší?

Mezi prvky standardní specifikace patří individualizované stylingové prvky modelu Type R, díky kterým je nižší a širší než standardní Civic 11. generace, ze kterého jsou zachovány pouze přední dveře a zadní výklopné dveře. Nové profilované a aerodynamicky tvarované podběhy kol doplňují subtilní, ale účelné nárazníky a modernizovaný zadní spoiler, který nabízí vynikající úroveň využitelného přítlaku. Standardně jsou také montována nová lehká 19palcová litá kola s obráceným profilem ráfku v matně černé barvě, obutá na míru vyrobenými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

Poprvé u modelu Type R jsou předdefinované jízdní režimy spojeny s novým, plně programovatelným „individuálním režimem“, který řidičům nabízí volnost přizpůsobit si svůj vůz jejich preferencím v řadě oblastí, jako je zavěšení kol, odezva plynu, řízení, odečet na displeji, zvuk motoru a další. Tyto možnosti lze přizpůsobit pomocí velkého centrálního dotykového displeje a také řady nových možností a funkcí v rámci infotainmentu.

Mezi nové funkce patří Honda LogR, vysoce integrovaný systém záznamu dat, který čerpá informace z řady senzorů v okolí vozu. Systém poskytuje řidičům velké množství dat prezentovaných způsobem, který může pomoci zlepšit jejich řidičské dovednosti. Parametry, jako je přetížení, zatížení pneumatik, a také důležité teploty a tlaky, jsou přístupné prostřednictvím centrální dotykové obrazovky a všechny jsou zobrazovány jasným a snadno interpretovatelným způsobem.

Nejlepší Civic Type R v historii

Za uvedenou cenu získají zákazníci podle Hondy dosud nejpokročilejší a nejdokonalejší Civic Type R. Konstruktéři společnosti Honda zdokonalili každý aspekt nového modelu, včetně konstrukčních vylepšení, která zlepšují aerodynamický výkon, lehkých komponentů a zvýšení výkonu.

Nejnovější generace je díky tomu nejrychlejší Civic Type R všech dob, který staví na schopnostech předchozí generace a platformě standardního modelu Civic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *