Suzuki Vitara Strong Hybrid je tu. Kolik dáte za svébytnou techniku?

Suzuki Vitara LY 2015

Suzuki konečně spouští český prodej modelu Vitara v nové verzi Hybrid, jejíž příchod značka poprvé avizovala už loni. Novinka nazvaná Suzuki Vitara Strong Hybrid s cenou od 615.900 Kč nahrazuje stávající provedení 1.4 BoosterJet Hybrid s automatickou převodovkou. Později provedení Strong Hybrid nabídne také model Suzuki S-Cross.

Nový pohon s kombinovaným výkonem 85 kW pod kapotou Suzuki Vitara sází na kombinaci atmosférického zážehového čtyřválce 1.5 DualJet (75 kW) a elektromotoru (s 24,5 kW), který funguje jako elektrický motor-generátor. Oba motory mohou Vitaru pohánět společně, nové pohonné ústrojí je ale na rozdíl od dosud nabízeného mild-hybridu schopné jet i čistě na elektřinu. Součástí ústrojí je dále také lithium-iontová baterie jako zdroj energie pro elektromotor a šestistupňová samočinná převodovka. Všechny části pohonného ústrojí se nachází pod kapotou motoru s výjimkou baterie a invertoru, které jsou umístěny pod podlahou zavazadlového prostoru.

Jednou z hlavních předností Vitary Strong Hybrid je nízká spotřeba paliva. V kombinovaném cyklu dle normy WLTP dosahuje v závislosti na konkrétním provedení 5,4–5,9 l/100 km. To překonává nejen stávající provedení s automatem, ale jde i o hodnoty zcela srovnatelné s mild-hybridem s manuální převodovkou.

Náhrada mild-hybridu

Suzuki v oblasti hybridů dnes spolupracuje s Toyotou, jejíž techniku používá full-hybridní kombi Swace a plug-in hybridní SUV Across. Strong Hybrid pro Vitaru je ale řešení vlastní konstrukce.

Nový pohonný systém Strong Hybrid doplňuje v nabídce modelu Vitara dosud nabízený motor 1.4 BoosterJet s mild-hybridním pohonem. Ten zůstává v prodeji i nadále s manuální převodovkou, novinka nahrazuje stávající verze s automatickou převodovkou. Vitara Strong Hybrid je k dispozici i v provedení s pohonem všech kol AllGrip Select, a to za 679.900 Kč ve verzi Premium, resp. 731.900 Kč s výbavou Elegance.

One thought on “Suzuki Vitara Strong Hybrid je tu. Kolik dáte za svébytnou techniku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *