Suzuki Swace (2020-)

Suzuki Swace je kombi nižší střední třídy japonské značky, představené v roce 2020. Vzniklo v rámci tehdejší rozsáhlé spolupráce Suzuki s automobilkou Toyota, jde totiž o upravenou Toyotu Corolla Touring Sports soudobé generace E210 s hybridním pohonem. Šlo přitom o první kombík Suzuki po 20 letech, naposledy takovou karosářskou verzi kdysi nabízel model Baleno. Automobil se prodává na evropských trzích, kde má díky hybridnímu ústrojí snížit flotilové emise oxidu uhličitého značky. Na českém trhu je start prodeje naplánován na rok 2021.

Na automobilu je jasně patrná spřízněnost s Toyou, protože proti originálu se toho zase tolik nezměnilo. Největší změnou je příď, kde najdeme odlišně tvarovaný nárazník a s výraznou maskou a logem Suzuki přesunutým ke kapotě. Naopak záď je prakticky shodná jako u Corolly Touring Sports.

To samé platí pro interiér, který přebírá koncepci z aktuální Corolly. Vnitřek tedy definuje palubní deska s minimalistickou středovou konzolí a volně stojícím dotykovým displejem na vrchu, s úhlopříčkou osmi palců. Infotainment přitom nabízí i funkce Android Auto a Apple CarPlay.

V nabídce pro Suzuki Swace se počítá s jediným motorem. Swace je první full-hybrid značky, poháněný kombinací atmosférické benzinové osmnáctistovky s výkonem 72 kW a elektromotoru o výkonu 53 kW o celkovém kombinovaném výkonu 90 kW. Originál přitom nabízí ještě silnější formu hybridu, s dvoulitrem pod kapotou.

Suzuki Swace: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4655 x 1790 x 1460 x 2700 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 596 litrů
  • Výroba: 2020-

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *