Suzuki Swace (2020-)

Suzuki Swace 2020

Suzuki Swace je kombi nižší střední třídy japonské značky představené v roce 2020. Vzniklo v rámci tehdejší rozsáhlé spolupráce Suzuki s automobilkou Toyota, jde totiž o upravenou Toyotu Corolla Touring Sports soudobé generace E210 s hybridním pohonem. V době uvedení šlo o první kombík Suzuki po 20 letech, naposledy takovou karosářskou verzi kdysi nabízel model Baleno. Automobil se prodává na evropských trzích, kde má díky hybridnímu ústrojí snížit flotilové emise oxidu uhličitého značky. Na českém trhu se vůz začal prodávat v roce 2021.

Na automobilu je jasně patrná spřízněnost s Toyotu, protože proti originálu se toho zase tolik nezměnilo. Největší změnou je příď, kde najdeme odlišně tvarovaný nárazník a s výraznou maskou a logem Suzuki přesunutým ke kapotě. Naopak záď je prakticky shodná jako u Corolly Touring Sports.

To samé platí pro interiér, který přebírá koncepci ze soudobé Corolly. Vnitřek tedy definuje palubní deska s minimalistickou středovou konzolí a volně stojícím dotykovým displejem na vrchu, s úhlopříčkou osmi palců. Infotainment přitom nabízí i funkce Android Auto a Apple CarPlay.

V nabídce pro Suzuki Swace se v době uvedení do prodeje počítalo s jediným motorem. Swace byl první full-hybrid značky, poháněný v době příchodu na trh kombinací atmosférické benzinové osmnáctistovky s výkonem 72 kW a elektromotoru o výkonu 53 kW o celkovém kombinovaném výkonu 90 kW. Originál přitom nabízí ještě silnější formu hybridu, s dvoulitrem pod kapotou.

Optimalizace pro rok 2023

Pro rok 2023 se Suzuki Swace dočkalo modernizace. Zvenku se měnily jen detaily, jako je jiná grafika hlavních světlometů, uvnitř se pak objevil inovovaný přístrojový štít s jednodušší grafikou čí modernější multimediální systém, který se zbavil klasických tlačítek.

Hlavní změna se ale nachází v útrobách. Po vzoru faceliftu výchozí Toyoty Corolla se i Suzuki Swace dočkalo silnějšího hybridního ústrojí. Na rozdíl od Corolly je u Swace i nadále k dispozici jediné, s benzinovou osmnáctistovkou pod kapotou. Nově přitom dosahuje výkonu 103 kW.

Suzuki Swace: Základní technická data

  • Rozměry: délka x šířka x výška x rozvor: 4655 x 1790 x 1460 x 2700 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 596 litrů
  • Výroba: 2020- (Burnaston, Velká Británie)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *