Kia Stonic GT Line se začíná prodávat. Stylový crossover nabízí jediný motor

Kia Stonic GT Line 2021

Kia zahajuje na českém trhu prodej modelu Stonic ve sportovní edici GT Line, kterou chce dále zatrakitivnit nabídku tohoto městského crossoveru.  Stonic GT Line s přeplňovaným benzinovým tříválcem 1.0 T-GDi MHEV a šestistupňovou manuální převodovkou je dostupný za cenu 524.980 korun.

Benzínové mildhybridní ústrojí EcoDynamics+ v podobě litrového tříválce rodiny Smartstream o výkonu 88 kW je jedinou volbou pro tuto stylovou variantu. Šestistupňovou manuální převodovku lze však za příplatek 40.000 korun nahradit dvouspojkovou převodovkou se sedmi převodovými stupni.

Stonic v edici GT Line se zvenčí i zevnitř pyšní sportovně pojatými prvky, jejichž vzhled výrazněji oslovuje emoce. Nové provedení se chlubí jedinečnými sedadly čalouněnými kombinací černé látky a umělé kůže s lemováním a kontrastním prošíváním v bílé barvě. Řidič se může těšit i na nový volant obšitý perforovanou kůží s dole zploštělým věncem, logem GT Line a obklady přístrojové desky v imitaci uhlíkových vláken. Tradicí u modelu Stonic pak zůstává výběr z velké palety až 12 dvoubarevných kombinací, které jsou u varianty GT Line sladěné s lemováním všech tří otvorů sání v prostoru předního nárazníku.

Nová varianta GT Line stejně jako další specifikace modelu – Exclusive, TOP a Spring Edition disponuje nejmodernějšími technologiemi palubního infotainmentu a konektivity Kia. Středobodem přístrojové desky je velký 8,0″ dotykový displej systému infotainmentu s navigací, jenž zprostředkovává technologie palubní konektivity a ovládání vozu Kia UVO ‚Phase II‘ i vzdáleně přes mobilní aplikaci UVO Connect. Stonic GT Line dále podporuje bezdrátové propojení přes Apple CarPlay i Android Auto, a tak řadě uživatelů odpadne nepohodlné propojování chytrého telefonu pomocí kabelu.

Bohatá výbava dále zahrnuje 17″ kola z lehkých slitin, diodové světlomety, bezklíčový vstup, dešťový senzor nebo přední i zadní parkovací čidla.

Kia Stonic GT Line další model dostupný v této sportovně laděné edici. Už dříve se derivátu GT Line dočkaly modely Picanto, Rio, Ceed a Sportage.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *