Novinky

Tipy na nejlepší vánoční dárky pro muže. Tohle musí každý řidič ocenit

Vánoce jsou za dveřmi, a tak většina z nás hledá pro své bližní vánoční dárky. A to mnohdy znamená nejistotu, co koupit. I proto jsme se rozhodli dát pár tipů na vánoční dárky pro muže, dary, o nichž píšeme, ocení každý řidič. Tak třeba se inspirujete!

Automobilové prostředí je na dárky opravdu bohaté, a tak lze vybírat z opravdu přehršle různorodých nápadů, které se dají rozdělit do několika kategorií, podle toho, co vybíráte:

Oblečení

„Měkké“ vánoční dárky muže většinou nelákají, stačí však správně vybírat a z „měkkoně“ je dárek, který každého řidiče náramně potěší. Dnes už snad každá automobilka nabízí svoji kolekci oblečení, a tak stačí jen vybrat podle značky vozu, které stojí ve vaší garáži. A nebo se orientujte podle oblíbené značky, Ferrari, Lamborghini nebo Porsche, to jsou sázky na jistotu. Vybírat lze přitom z přehršle kategorií, od kšiltovek, přes trička, mikiny nebo třeba plavky. Existují přitom jak decentní kolekce s malým znáčkem dané automobilky, tak výtvory, které na první dobrou hlásí, jaké auto je vaše oblíbené. Nakupovat můžete jak přes oficiální e-shopy, tak třeba přes oficiální prodejce vozů té které značky.

Módní doplňky

Nejedná se o žádné dámské módní doplňky, ale o doplňky pro pořádné chlapy. Dnes už najdete opravdu široký výběr různých sportovních tašek, slunečních brýlí nebo peněženek s logy různých automobilových výrobců. Nebo byste raději volili „značková“ sluchátka, hodinky nebo snad kabelku? Ano, i to jsou dnes možnosti, které vám mnohé automobilky dnes dávají. Pokud chcete být nápadití, volte řidičské rukavice (ať už kožené do veteránu nebo závodní na motokáru) nebo řidičské boty. A nebo byste raději značkový parfém? I to je možnost… Opět hledejte na e-shopech automobilek, u automobilových prodejců nebo třeba v parfumeriích.

Knihy

Snad ještě větší výběr je v oblasti knih. Knížka totiž může být pro muže perfektní vánoční dárek, a to přestože si s chutí přečte leda knihu s vtipy. Automobilová sekce v knihkupectví obvykle nebývá největší, ve skutečnosti je však knih s automobilovou tematikou nepřeberné množství. Byť je pravda, že mnohdy se musíte spolehnout na zahraniční zdroje, respektive knihy v cizím jazyce.

Vybírat přitom můžete z různých žánrů, určitě to není jen o různých automobilových encyklopediích. Ty jsou ale samozřejmě zajímavým tipem, existují zajímavé knihy o historii té které automobilky nebo třeba o technice. Bohatou skupinou jsou též biografie, ať už slavných závodníků nebo třeba úspěšných konstruktérů.

Tipem jsou pak rozhodně třeba i vázané sloupky slavného automobilového novináře Jeremyho Clarksona, při jejichž čtení se každý řidič bude za břicho popadat. A nebo byste raději poradili s řízením? Vedle naučných knih pro žáky autoškol existují i knihy o řízení.

Zážitkové poukazy

Oblíbeným vánočním dárkem je také nějaký zážitek. A jelikož mnohá auta jsou sama o sobě zážitková, výběr je v tomto prostředí také rovněž bohatý. Dnes už mnohé firmy nabízejí možnost svezení se superautem, tak jen pečlivě vybírejte, zda se jako takový vánoční dárek pro muže hodí spíše jízda ve Ferrari, v Lamborghini, Fordu Mustang, nebo třeba spíše v Hummeru nebo rovnou tanku. Bohatá je dnes také nabídka řidičských kurzů, prezentovaných hlavně jako školy smyku. Ty přitom primárně naučí, jak se smyku vyhnout a jezdit bezpečně, samozřejmě ale sežnete i kurz driftování, kde se naopak cílenou jízdu smykem naučíte.

Zmenšené modely

Jako vánoční dárek pro řidiče nezklame ani zmenšený model nějakého auta. Modýlky aut se mohou zdát jako dětská hračka, ty dražší jsou ale zajímavým sběratelským artiklem i designovým doplňkem, díky svému skvělému zpracování. Vybírat lze z různých velikostí, od různých výrobců, a tak se vyplatí zmenšený model pečlivě vybírat. Chcete maličké autíčko? Volte měřítko 1:43 nebo ještě menší, 1:64. Chcete-li naopak stylový doplněk, co už je velký, shánějte měřítko 1:18, nebo klidně 1:12. Vybírejte i podle kvality, zmenšené modely aut nabízí opravdu široký výběr, od levných (ale nekvalitních) výrobků po opravdu drahá (ale zase pečlivě zpracovaná) umělecká díla. Pozor také na to, jaký model udělá největší radost. Někdo chce model auta ze své garáže, jiný zase vysněné superauto a další je zase pečlivý sběratel, zaměřený na značku nebo typ automobilu. Pro milovníka Lega tu jsou pak sběratelské stavebnice vybraných zmenšených typů aut.

Praktické dárky

To jiní spíše než stylový doplněk ocení spíše praktický dárek, který je k něčemu užitečný. I takové vánoční dárky pro řidiče existují, a že jich je! V rodinném autě oceníte třeba držák na tablet pro dětské pasažéry nebo kabel pro připojení smartphonu. Do luxusního „manažerského“ auta se zase může hodit praktické ramínko, aby se vám při převozu nezmuchlalo oblečení. Praktické jsou také různé spotřebiče, dnes existují různé druhy vysavačů, rychlovarných konvic nebo třeba kávovarů do auta, co fungují na 12V „automobilovou“ zásuvku.

A nebo je libo nějaké příslušenství, jako je autokamera na zaznamenání dění na silnici, nebo spíše praktická výbava jako alkoholtester nebo vyhřívaná podložka sedadla? Mnozí také stále ocení externí navigaci, přestože se dnes spíše užívají navigační systémy z chytrých telefonů. Jistotou může být i autokosmetika, případně dálniční známka, byť už je dnes v elektronické formě.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *