Video

Lamborghini si klidně postavíte z Lega. Na Sián potřebujete 3.696 kostiček

Lamborghini představuje první oficiální stavebnici Lego Technic svého modelu. Z Lega si tak nově můžete postavit zmenšenou repliku hybridního superauta Sián FKP 37 v měřítku 1:8, kterou budete muset složit z 3.696 dílků. Stavebnici 60 centimetrů dlouhého, 13 cm vysokého a 25 cm širokého modelu můžete objednávat od 1. června prostřednictvím oficiálních stránek Lega, nebo ve specializovaných obchodech Lego Store. Cena stavebnice Lego Technic Lamborghini Sián FKP 37 na českém trhu je stanovena na 9.999 korun.

Stavebnice je přitom velice realistická. Její součástí je replika vidlicového dvanáctiválce, stejně jako pohyblivý zadní přítlačný spoiler nebo funkční zavěšení. Je tu dokonce i osmistupňová sekvenční převodovka ovládaná pohyblivými páčkami pod volantem. Specialitou je též otevíratelný zavazadelník, v němž najdete tašku s unikátním sériovým číslem, který odemkne blíže nespecifikovaný obsah. V návodu se nachází QR kódy odkazující na speciální videosérii odhalující vznik tohoto modelu.

Lamborghini Sián FKP 37 je první sériové superauto s hybridním pohonem italské automobilky ze Sant‘ Agaty. Základem pohonu je atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru z modelu Aventador, který doplňuje elektromotor čerpající energii nikoliv z obvyklých baterií, ale z kondenzátorů. Přídomek FKP byl vozu dodán na počest Ferdinanda Piëcha, který zemřel krátce před jeho oficiální výstavní premiérou. Právě za Piëchovy éry v čele Volkswagenu se Lamborghini stalo součástí německého koncernu.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *