BMW rozšiřuje nabídku mildhybridů. Reaguje tím na přísnější normy

BMW 3 Touring 2020

Automobilky se v roce 2020 budou muset přizpůsobit opět přísnějším emisním normám. Za nedodržení jejich limitu jim tentokrát hrozí vysoké pokuty, a tak výrobci snižují flotilové emise svých modelových řad, kde se dá. Řešení je třeba hybridizace nabídky, které se nevyhnulo ani BMW.

BMW kvůli snaze o snížení flotilových emisí už nabídlo mildhybridní verze v řadě 5 a nyní následují další modely. Konkrétně jde o řadu 3, X3 a X4 s motorem s obchodním označením 20d.

Konkrétně v modelech 320d (Sedan i Touring), 320d xDrive (Sedan i Touring), X3 xDrive20d a X4 xDrive20d bude dvoulitrový vznětový čtyřválec nově doplněn o 48V startér-generátor a dodatečnou baterií. 

Systém pomůže se snížením spotřeby paliva tím, že ve velkém rekuperuje brzdnou energii. Tu vůz může následně využít při akceleraci, kdy ústrojí dodá až výkon 8 kW. Auto navíc zvládne plachtit se zcela vypnutým spalovacím motorem, čtyřválec se vypíná i při dobržďování (pod 15 km/h).

Nové mildhybridy s předstihem splní už normu Euro 6d, která je přitom platná až od roku 2021. Postupně bude takových modelů BMW už letos na trhu 40.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *