BMW rozšiřuje nabídku mildhybridů. Reaguje tím na přísnější normy

Automobilky se v roce 2020 budou muset přizpůsobit opět přísnějším emisním normám. Za nedodržení jejich limitu jim tentokrát hrozí vysoké pokuty, a tak výrobci snižují flotilové emise svých modelových řad, kde se dá. Řešení je třeba hybridizace nabídky, které se nevyhnulo ani BMW.

BMW kvůli snaze o snížení flotilových emisí už nabídlo mildhybridní verze v řadě 5 a nyní následují další modely. Konkrétně jde o řadu 3, X3 a X4 s motorem s obchodním označením 20d.

Konkrétně v modelech 320d (Sedan i Touring), 320d xDrive (Sedan i Touring), X3 xDrive20d a X4 xDrive20d bude dvoulitrový vznětový čtyřválec nově doplněn o 48V startér-generátor a dodatečnou baterií. 

Systém pomůže se snížením spotřeby paliva tím, že ve velkém rekuperuje brzdnou energii. Tu vůz může následně využít při akceleraci, kdy ústrojí dodá až výkon 8 kW. Auto navíc zvládne plachtit se zcela vypnutým spalovacím motorem, čtyřválec se vypíná i při dobržďování (pod 15 km/h).

Nové mildhybridy s předstihem splní už normu Euro 6d, která je přitom platná až od roku 2021. Postupně bude takových modelů BMW už letos na trhu 40.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *