Lexus TX se rýsuje jako nástupce RX L. Kdy dorazí?

Luxusní značka Lexus aktuálně prochází rozsáhlou proměnou. Nabídka se postupně inovuje, přicházejí nové generace populárních modelů. Nyní se navíc rýsuje jeden zcela nový. Ponese patrně jméno Lexus TX a dorazit má někdy na konci roku 2023.

Podle zákulisních zpráv půjde o v evropském měřítku velké rodinné SUV, které bude cítit na rodiny mileniálů žádající luxusní auto. Zjednodušeně řečeno půjde o luxusní derivát Toyoty Highlander, jejíž technický základ má použít.

De facto přitom nepůjde o úplnou novinku v nabídce. V rámci modelové řady totiž nahradí Lexus RX L, prodlouženou verzi populárního SUV se třemi řadami sedadel. S novým RX L se už nepočítá, místo něj má dorazit právě svébytný model, ještě lépe přizpůsobený potřebám rodin. Ty má oslovit více než spíše terénní modely Lexus GX a LX dostupné na vybraných trzích, jako luxusní deriváty Toyoty Land Cruiser.

Nabídka pohonných jednotek má zahrnovat full-hybrid i plug-in hybrid, s technikou vycházející z nového Lexusu RX. Možností je i čistě benzínový motor pro mimoevropské trhy.

Jméno TX každopádně ještě není definitivně potvrzeno, naznačují ho však Lexusem dříve registrované ochranné známky.

Zatím navíc není jasné, zda se nový Lexus TX podívá i do Evropy. Některé zákulisní zprávy mluví o tom, že na evropské trhy tato novinka nedorazí. Vinou mají být flotilové emise, které by velký vůz navzdory hybridnímu pohonu zvyšoval. I proto je zatím předčasné spekulovat o ceně TX.

Více se každopádně dozvíme nejpozději v roce 2023, kdy se má nový Lexus TX představit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *