Renault Espace se vrátí v roce 2023. Jako bratr Australu

Renault postupně obměňuje svoji nabídku ve velkých segmentech. Už delší dobu je známo, že připravuje sedmimístné SUV využívající techniku letos představeného modelu Austral. Tato novinka se rýsuje pro rok 2023, poslední zprávy pak naznačují, že se bude jmenovat Renault Espace.

Šéf automobilky Renault Luca de Meo se již dříve nechal slyšet, že výrobce bude nadále používat známá a úspěšná jména z historie firmy. To o Espace bez diskuze patří, vždyť tento model v první generaci patřil mezi průkopníky kategorie MPV.

S novou generací Renaultu Espace pro rok 2023 však bude dokončen přerod tohoto modelu. První generace tohoto modelu bývaly MPV, pátá generace se však kvůli tržním trendům proměnila v crossover. V nadcházející generaci pak auto udělá ještě další krok a stane se SUV. Nepřímo tak nahradí nejen dnešní Espace 5. generace (interně JR), ale zároveň i velké SUV Koleos.

Kromě velikosti a s tím souvisejícím zařazením auta v hierarchii modelové řady Renaultu však toho o novince moc nevíme.

Snad jen techniku lze odvodit od menšího Australu, s nímž bude nový Espace sdílet platformu CMF-C. I proto se vozu někdy přezdívá Renault Grand Austral.

Hlavně hybridy

Očekává se tudíž nasazení benzinových mild-hybridů v podobě čtyřválcové třináctistovky a nové třívalcové dvanáctistovky, stejně jako full-hybridu nové generace s tříválcem. Turbodiesel naopak v novém Renaultu Espace nečekejme, francouzský výrobce se těchto jednotek v osobních vozech zbavuje.

Nový Renault Espace (pokud se tak bude skutečně jmenovat) bude debutovat v roce 2023. Do té doby se o něm dozvíme více, stejně tak budeme mít lepší odhad českých cen. Mezitím skončí dosavadní Espace, jehož produkce má skončit na konci roku 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *