Nové SUV kupé Renaultu zná svůj tvar. Dorazí v roce 2024

Renault SUV kupé teaser 2024

Renault hodlá v blízké budoucnosti kompletně proměnit svoji nabídku velkých modelů. To s sebou přinese nové vozy, mezi nimiž bude též SUV kupé segmentu D. Renault toto SUV kupé chystá pro rok 2024 s tím, že již ukazuje jeho siluetu.

Spolu s tím francouzská automobilka odhalila také první detaily o této zatím nepojmenované novince. Auto je vyvíjené ve spolupráci s jihokorejským Samsungem, který se ostatně postará také o jeho produkci – dnes konkrétně vyrábí pro Renault modely Arkana a Koleos. Právě velký Koleos nové SUV kupé nepřímo nahradí.

Technika sdílená s Číňany

Zajímavé jsou pak informace o technice. Renault hodlá vsadit na hybridní ústrojí vyvinuté ve spolupráci s čínským Geely. S tím se navíc počítá i na globálních trzích, zřejmě tedy i v Evropě.

V tuto chvíli totiž ještě není zcela jisté, že se nové SUV kupé Renaultu objeví i v Evropě. Primárně se s ním aktuálně počítá pro korejský trh, kde se bude prodávat s logy Samsungu a zřejmě i trochu odlišným designem.

Více se každopádně dozvíme v roce 2024, kdy se nové SUV kupé Renaultu začne vyrábět. V té době budou oznámeny i jeho ceny. Už předem bychom se měli dozvědět jeho jméno, vzhledem k velikosti se mu zatím říká Austral kupé.

Příchod SUV kupé segmentu D je součást rozsáhlé proměny nabídky Renaultu ve velkých segmentech. Scénic, Kadjar, Espace i Talisman postupně končí. Scénic nahradilo nové osobní Kangoo, k němž přibude ještě rodinný elektrický crossover zřejmě přebírající jméno Scénic. Místo Kadjaru je tu Austral a Espace nahradí velké rodinné SUV. Nepřímou náhradou za Talisman by pak mohlo být právě jmenované SUV kupé.

Půjde přitom o druhé SUV-kupé v nabídce v Renaultu. Možná už to však nebude po boku Arkany. Objevují se totiž zprávy, že model Arkana skončí po jedné generaci. Místo ní se spekuluje o příchodu Capturu kupé.

(vydáno 12.10.2022 18:18, aktualizováno 13.11.2022 23:20)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *