Tohle je nová Dacia Sandero. Pořád slibuje nízkou cenu

Dacia Sandero III 2020

Dacia odhalila podobu napjatě očekávané třetí generace hatchbacku Sandero. Spolu s ní představila také zvýšenou verzi Sandero Stepway a odvozený sedan Logan třetí generace. Do prodeje se dostanou v následujících měsících. Konkrétně nová Dacia Sandero by to měla stihnout ještě před koncem roku.

Prvotní informace se týkají výhradně designu. Nová Dacia Sandero i Logan vsadily na nový designérský styl, naznačený již letošním konceptem Spring. Motivem je světelný podpis s písmenem Y.

O novém Sanderu automobilka prohlašuje, že navzdory nezměněné světlé výšce se zdá nižší, a to díky širšímu rozchodu a vystupujícím blatníkům. Celková silueta je pak plynulejší díky více skloněnému přednímu sklu, nižší střeše, vzad ustupující linii střechy a anténě vzadu.

Sandero Stepway pak vsadilo na výraznější odlišení od výchozího hatchbacku. Auto bude identifikovatelné podle specifického žebrování masky a
klenutější kapoty, chromovaného loga Stepway pod mřížkou chladiče a klenutím nad mlhovkami.

Logan zase zažívá výraznější proměny proti předchůdci. Zcela přepracovaná silueta chce být plynulejší a dynamičtější, mírně prodloužená. Ustupující linie střechy, anténa vzadu a mírné zmenšení bočních oken přispívají k dynamice celkové siluety, která každopádně připomíná alianční Ladu Vesta. Potvrzují se tak snahy o elegantnější styl sedanu. Kombi naopak z nabídky vypadne, respektive nahrazeno má být crossoverem, který bude rovněž nepřímým nástupcem MPV Lodgy.

Bližší informace o nové Dacii Sandero a Logan se máme dozvědět 29. září. Zatím automobilka slibuje, že obě auta budou modernější než dosud a nabídnou bohatší výbavu. Pořád si však mají uchovat atraktivní cenovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *