Nová Dacia Sandero se začíná odhalovat. Ukáže se ještě letos

Dacia Sandero 2021 teaser

Dacia se již chystá na odhalení napjatě očekávané nové generace malého hatchbacku Sandero. Rumunský výrobce už na premiéru začíná lákat, když zveřejnil první upoutávku na tuto novinku. Datum premiéry třetí generace Sandera zatím neznáme, k prezentaci nicméně dojde ještě letos.

Ze zveřejněné upoutávky však o novém Sanderu toho moc nevyčteme. Snad jen to, že si uchová siluetu klasického pětidveřového hatchbacku a že bude opět k dispozici i populární zvýšená varianta s oplastovanou karoserií Sandero Stepway. Už dříve pak vyšlo najevo, že grafika světel má navázat na koncept chystaného elektromobilu Spring.

Automobil má využít technický základ aktuálního Clia V v podobě modulární platformy CMF-B, respektive její zjednodušenou verzi. Ta každopádně pořád umožní nabídnout moderní výbavové prvky (hlavně z hlediska asistenčních systémů), vyloučena není ani lehká elektrifikace.

Po boku nové Dacie Sandero se představí také nová generace odvozeného modelu Logan. Ten podle zákulisních zpráv zůstane nabízený už jen s karoserií sedan. Odvozené kombi Logan MCV má být nepřímo nahrazeno novým crossoverem, který se má zároveň stát nepřímým nástupcem pro MPV Lodgy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *