Škoda Enyaq iV prozrazuje českou cenu. Je na úrovni naftového Kodiaqu

Škoda Enyaq iV 2020

Škoda Enyaq iV se oficiálně představila světu a spolu s tím odhalila i svou první českou trhu. Stanovena je na 1.059.900 Kč. Předobjednávky na tento elektrický crossover automobilka začne přijímat ve čtvrtek 3. září, první kusy se u zákazníků objeví na začátku roku 2021.

Uvedená částka platí pro základní verzi 60, která kombinuje zadní elektromotor o výkonu 132 kW s bateriemi s kapacitou 62 kWh. Je tudíž na úrovni Kodiaqu s turbodieselem 2.0 TDI (140 kW), pohonem všech kol a převodovkou DSG. Takové SUV v základu přijde na 1.082.900 korun.

Základní výbava Enyaqu iV přitom není vůbec špatná. Zahrnuje třízónovou automatickou klimatizaci, multifunkční kožený volant, bezklíčové zamykání, diodové hlavní světlomety a možnost rychlodobíjení až do 50 kW. Dále jsou tu parkovací senzory, zadní parkovací kamera nebo vyhřívaný volant.

V době uvedení na trh ale zaujme především varianta Founders Edition, která na počest roku založení mladoboleslavské automobilky vznikne v sérii čítající jen 1.895 vozů. Tato edice se odliší svébytnou přídí s jinými nárazníky a standardně dodávanou maskou Crystal Face s podsvícenými lištami. Uvnitř pak multifunkční kožený volant ozdobí osobitá plaketka s pořadovým číslem, kterou vyrábí český sklářský podnik Preciosa. Zákazníci se pak mohou těšit i na bohatou výbavu.

Tato úvodní edice přijde na 1.379.900 korun. Částka se vztahuje na verzi 80 s výkonem 150 kW a bateriemi s kapacitou 82 kWh. V základu derivát 80 stojí 1.189.900 korun.

Nabídka Škody Enyaq iV se každopádně bude v průběhu doby rozšiřovat. Pro 80 bude navíc možné pořídit i pohon všech kol, když u tzv. verze 80X doplní zadní 150kW elektromotor ještě přední, s výkonem až 75 kW. Kombinovaný výkon tohoto modelu bude činit 195 kW. Stejnou kombinaci využije i vrcholná Škoda Enyaq RS iV, v jejím případě ale elektromotory dohromady poskytnou až 225 kW. Vedle výchozí karosářské varianty se pak počítá i s SUV kupé, které by mělo debutovat zhruba za půl roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *