České Auto roku 2023 je odhaleno. Je jím japonský hybrid

Honda Civic 2021

Anketa Auto roku v ČR 2023 ohlašuje své výsledky! Vítězem se stala Honda Civic, o druhé místo se podělily BMW X1 a VW ID.Buzz. Anketa vyhlašovaná Svazem dovozců automobilů přišla v inovované podobě, která měla reagovat na dnešní trendy a být blíže evropské anketě Auta roku.

Odborná novinářská porota nejprve v prvním kole ankety vybrala šest vozů, které postoupily do druhého kola a utkaly se o titul Auto roku 2023 v České republice. V druhém kole ankety se finálová šestka seřadila v následujícím pořadí:

To znamená, že do druhého kola se probojovaly dva elektromobily (crossover Mégane E-Tech a MPV ID.Buzz) a jeden hybrid (Honda Civic). Od BMW X1 je pak odvozen také elektromobil iX1.

Kdo nepostoupil?

Volbě v prvním kole předcházely jízdy s celkem 26 nominovanými vozy. Mezi nimi byly takové vozy jako Alfa Romeo Tonale, Hyundai Staria, Mazda CX-60, MG ZS, Nissan X-Trail nebo třeba Toyota Corolla Cross, které se do finále naopak nedostaly. Škoda mimochodem neměla ani jedno nominované auto, žádné totiž nesplnilo podmínky soutěže.

Do druhého kola jich nakonec místo pěti postoupilo šest, jelikož na posledním postupovém místě byly se stejným počtem hlasů dva vozy. Které to byly, však organizátoři nepřiznali.

Vítěze, který se bude moci pyšnit titulem Auto roku 2023 v České republice, vybrala dvacetičlenná porota složená z uznávaných motoristických novinářů. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskutečnilo za účasti zástupců automobilek, novinářů a partnerů ankety 7. února. Před rokem se titulem českého Auta roku 2021/2022 pyšnilo BMW i4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *