České Auto roku 2023 se rýsuje. Známe finalisty

Anketa Auto roku v ČR 2023 je tady! Anketa vyhlašovaná Svazem dovozců automobilů přichází v inovované podobě, která má reagovat na dnešní trendy a být blíže evropské anketě Auta roku. Nyní české Auto roku 2023 vstoupilo do druhé fáze.

Odborná novinářská porota v prvním kole ankety vybrala šest vozů, které postoupily do druhého kola a utkají se o titul Auto roku 2023 v České republice. Těmito modely jsou:

To znamená, že do druhého kola se probojovaly dva elektromobily (crossover Mégane E-Tech a MPV ID.Buzz) a jeden hybrid (Honda Civic). Od BMW X1 je pak odvozen také elektromobil iX1.

Kdo nepostoupil?

Volbě v prvním kole předcházely jízdy s celkem 26 nominovanými vozy. Mezi nimi byly takové vozy jako Alfa Romeo Tonale, Hyundai Staria, Mazda CX-60, MG ZS, Nissan X-Trail nebo třeba Toyota Corolla Cross, které se do finále naopak nedostaly. Škoda mimochodem neměla ani jedno nominované auto, žádné totiž nesplnilo podmínky soutěže.

Do druhého kola jich nakonec místo pěti postupuje šest, jelikož na posledním postupovém místě byly se stejným počtem hlasů dva vozy. Které to byly, však organizátoři nepřiznali.

Nyní dvacetičlenná porota složená z uznávaných motoristických novinářů vybere z finalistů vítěze, který se bude moci pyšnit titulem Auto roku 2023 v České republice. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční za účasti zástupců automobilek, novinářů a partnerů ankety 7. února. Před rokem se titulem českého Auta roku 2021/2022 pyšnilo BMW i4.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *